Zaujímavosti

Ľuďom z celého sveta budete rozumieť aj bez tlmočníka

skype.png

Skype zaviedol technológiu, pomocou ktorej môžete v reálnom čase plnohodnotne hovoriť s osobou, ktorej nerozumiete ani slovo.

Na trhu síce už dlhšiu dobu existuje niekoľko aplikácií, ktoré dokážu prekladať reč do cudzieho jazyka, dokážu to však len jedným smerom. Keď prejde monológ do dialógu, človek, ktorý dobre nepozná cudzí jazyk má problém. Skype, respektíve Microsoft, sa teda rozhodol urobiť významný krok. V reálnom čase dokáže prekladať dialóg dvoch osôb, ktoré hovoria dvoma odlišnými jazykmi.

Hlasová technológia okamžite rozpoznáva reč, a tak človeku, s ktorým rozprávate, zobrazí a preloží celý text do jeho materinského jazyka. Jedným zo zámerov je použiť Translator ako nástroj pre školy. Program momentálne prekladá konverzácie do 40 jazykov a je možné sa k nemu dostať len cez pozvánku po registrácii na stránke. Vo videu môžete vidieť, ako deti z Mexika a Spojených štátov komunikujú medzi sebou pomocou Skype Translatoru. Ak si to chcete vyskúšať aj vy, pri registrácii zadajte kód STVER4230.


SVET/Youtube, md

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.