Zaujímavosti

To by ste nechceli! Chlapček je alergický na Vianoce

2429081A00000578-0-image-m-35_1418982520051.jpg

Nemôže jesť veľa potravín a neznesie ani vianočný stromček.

Vianoce sú čas, kedy trávime s rodinou pekné spoločné chvíle, jeme samé dobroty, tešíme sa zo stromčeka a z množstva svetielok a samozrejme darčekov.

Costellovci z Británie si však vianočné sviatky nepomôžu užiť ako normálna rodina. Ich malý Ryan nemá ani dva roky a Vianoce nemôže ani vystáť. Nie preto, že by nechcel, ale že má na ne alergiu!

Ryan je odmalička alergický na mlieko, vajcia a čokoládu. O borovici ani nehovoriac. Tieto vianočné "vychytávky" by ho mohli zabiť.

Keď by zjedol čo i len čokoládku z adventného kalendára, trpel by silnými hnačkami, zvracaním a vyrážkami, ktoré sa len ťažko hoja.

"Na Vianoce mávame špeciálnu vianočnú večeru so zeleninou bez vecí, ktoré by mohli spôsobiť nebezpečnú reakciu. Vianoce nás desia každý rok," hovorí otec.

"Ako dieťa bol alergický na materské mlieko, mysleli si, že má v sebe nejaký vírus. Na všetko lekári prišli až po 11 mesiacoch."

Napriek tomu, že nie je schopný jesť a robiť veľa vecí, je vždy v dobre nálade. Pre rodičov je malé slniečko. Rátajú ale s tým, že raz si uvedomí, že nie je ako všetci ostatní.

https://www.youtube.com/watch?v=mv39xt38DYw


LONDÝN/Daily Mail, md

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.