Zaujímavosti

Tento muž má v 8 izbách hotové múzeum

Bezek.jpg

Za štvrťstoročie nazbieral množstvo cenných starých vecí, manželku zbalil na starožitnú spálňu.

Tak tomuto sa povie zberateľ. Našli sme muža ktorého dom respektíve to čo má v ňom pripomína múzeum. Ján Bezek sa zaľúbil do starožitností a táto láska ho drží už 25 rokov.

Ján Bezek neuveriteľných osem izieb si tento fanatik do starožitnosti zariadil historickými originálmi. Tieto hodiny majú 200 rokov. Ján však myslel aj na detaily. Za tieto zápalky zaplatil 1000 Kčs.

Fotoparát z roku 1907, či kuchyňa vyrobená na mieru začiatkom 20-teho storočia. A má toho viac. Má aj krosná, na ktorých sa tkal hodváb a takú istú značku majú aj vo Viedenskom múzeu.

Mama pána Bezeka nebola na začiatku s jeho koníčkom nadšená. „Dudrala som. Reku načo ti tie staré rochotiny. Keď si vezmeš ženu čo sa jej to nebude páčiť. A on mi na to povedal, že si zoberie takú, ktorej sa to bude páčiť," smeja sa.

A stalo sa. Manželku vraj dostal na starožitnú spálňu. Bola jeho ošetrujúca lekárka. „Mame som ju predstavil na obed a potom som iba povedal, že bude u nás spať," spomína. A starožitná posteľ vydržala a rovnako fungujú aj po rokoch všetky zbierky.

Za štvrťstoročie rokov zaplnil Ján celý dom starožitnosťami. Dnes by už potreboval ďalší aby historické skvosty mohol stále zháňať. „Už to nemám kde dávať, ale nemienim s tým skončiť. Žena je lekárka a povedala mi, že je to diagnóza na celý život," dodal pán Bezek.


ROŽŇAVA/Peter Ziman

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti