Zaujímavosti

Dobro ešte nevymrelo. Najlepšie príbehy roka so šťastným koncom

metro.jpg

Niekedy nás dojmú aj maličkosti a aj malé skutky ľudí, ktoré z nich robia hrdinov.

Hádky, konflikty ústiace do vojny, ľudská ľahostajnosť. Mnohí z nás sú presvedčení, že dobro pomaly vymiera a každý sa na tomto svete stará len o svoje blaho. Ale aj tieto príbehy zo sveta sú dôkazom toho, že to tak nie je. Stále medzi nami žijú ľudia ochotní pomôcť, obetovať sa, podať ruku.... Nemusíme len prispievať finančne, niekedy stačí aj malá drobnosť. Pozrite si príbehy, ktoré sa vďaka dobrým ľuďom skončili šťastne. Bodaj by sa tak dialo vždy a všade.

1. Zachránila ho pieseň

Desaťročného chlapca z Atlanty zachránila gospelová pieseň. Willie Myrick bol na prednom dvore a hral sa so psom. V tom ho niekto schmatol a hodil do auta. Únosca mu povedal, aby ani nemukol. Chlapec ale začal spievať pieseň Every Praise a neprestal ani po troch hodinách. Mužovi tak liezol na nervy, že ho pustil a zmizol preč. 

3. Trik pre bezdomovca

Spočiatku to vyzeralo tak, ako keby mladíkovi prekážalo, že bezdomovec stojí na rohu a s kartónovou ceduľou žobre o peniaze. Pristúpi k nemu a tabuľku mu roztrhá. Ale potom nasleduje prekvapenie. Mladík je v skutočnosti kúzelník Rob Anderson a veteránovi bez domov pomôže peniazmi. Dokonca mu založil aj konto GoFundMe, aby mu mohli pomôcť aj iní ľudia.

4. Boj o nové pľúca

Dievčatko z Pennsylvánie dlho bojovalo na súde o to, aby dostalo nové pľúca. Jej rodičia zažalovali organizáciu HHS a bojovali o zmenu zákona, aby ich dieťa mohlo vôbec ďalej žiť. Napokon dostala Sarah Murnaghan vzácny orgán a už dýcha samo bez pomoci trubice. 

https://www.youtube.com/watch?v=1ELBV41ymUU

5. A vraj džentlmeni vymreli

Nie je to tak. Dôkazom je malý chlapec, ktorý počas zápasu Boston Red Sox a Toronto Blue Jays chytil bezjbalovú loptičku. Pre fanúšikov je to obrovský a vzácny úlovok. Napriek tomu sa hneď otočil a podaroval ju dievčatku, ktoré sedelo za ním.

6. Šťastný návrat domov

Príbeh zajatého vojaka seržana Andrewa Tahmooressiho sledovala s napätím celá Amerika. Po silnom diplomatickom tlaku ho po 214 dňoch v mexickom väzení poslal sudca domov. 

7. Odsúdená na smrť

Celý svet sa spojil proti obrovskej nespravodlivosti v Sudáne. Mariam Ibraheem odsúdili na smrť len pre jej vierovyznanie. Z islamu konvertovala na kresťanstvo. Keď táto správa prenikla na verejnosť, okamžite začali všetci konať a mladej žene a matke dvoch detí, jedno z nich porodila vo väzení, tak zachránili život. "Vedela som, že Boh mi pomôže, pretože vedel, že je to nespravodlivé," povedala v rozhovore. 

8. Babička a oceán

Storočná Ruby Holt prežila v živote všeličo, ale o jednu vec by na sklonku života nerada prišla. Na jej 101. narodeniny dostala ten najkrajší darček. Konečne uvidela more.

9. Prichytená pri krádeži s dojímavým koncom

Policajt William Stacy z Alabamy prichytil staršiu ženu, ako v obchode kradne vajíčka. Ale namiesto toho, aby ju zatkol, kúpil jej ich. "Povedala mi, že potrebuje pomoc, aby nakŕmila deti," povedal policajt, ktorý sa zachoval veľmi láskavo. Neskôr pomohli s potravinami aj jeho kolegovia.

https://www.youtube.com/watch?v=NbmyyynKobA

10. Krásny príklad súdržnosti národa

V tomto príbehu nikto nikomu nepomohol, azda len k dobrej nálade. V istom hoteli v Louisville bol ubytovaný spevácky zbor. Jeho členovia vyšli večer na balkóny a začali spievať národnú hymnu. Pridali sa k nim ostatní hostia. Tisíc študentov a iných hostí tak zaplnili 18 poschodí, z ktorých sa ozýval spev.


11. Keď sa v mene záchrany spoja desiatky ľudí

V austrálskom metre sa stala nehoda, ktorá mohla skončiť tragédiou. Vďaka duchaplnosti a pomoci mnohých ľudí sa tak ale nestalo. Muž sa totiž zasekol pod vlakom. Desiatky ľudí sa rozhodli vlak spoločnými silami nadvihnúť, aby ho odtiaľ dostali Podarilo sa.

https://www.youtube.com/watch?v=g7XCYymlrxISVET/ nt

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti