Zaujímavosti

Fotky vašich detí, ktoré na sociálnej sieti rozhodne nezverejňujte

Deti - ilustračná snímka.
Zdroj: Shutterstock.com

Dobre si rozmyslite, ktoré fotky zverejníte, aby ste to neskôr neľutovali. Prečítajte si päť zásad.

Ak patríte medzi tých rodičov, ktorí radi zverejňujú fotky svojich detí, aby sa pochválili, ako krásne rastú alebo aké sú dokonalé a šikovné, tak pozor. Aj jedna fotografia vystavená všetkým na obdiv môže byť osudná, a to nielen pre vás.

Fotky nahých detí

Táto zásada snáď nepotrebuje ani vysvetlenie. Aj keď sa vám snímky vašich nahých detí môžu zdať roztomilé, asi by ste neboli radi, keby sa dostali do nepovolených rúk. Väčšina sociálnych sietí má na nahé fotky určité normy, napriek tomu by ste mali byť ako rodič o krok ďalej a uvedomiť si, ako by takéto snímky mohli byť zneužité.

Školské fotky

V rámci ochrany a bezpečia svojho dieťaťa nikdy na sociálnych sieťach nezverejňujte fotky, na ktorých je zachytené napríklad na školskom pozemku s čitateľným názvom danej inštitúcie.Takéto snímky môžu byť napríklad aj z prvého školského dňa. Zabránite tak poskytnutiu informácie, kde sa vaše dieťa pravidelne pohybuje.

Cudzie deti na fotkách

Nafotili ste svojho potomka na oslave narodenín v spoločnosti iných kamarátov? Pokiaľ takéto fotografie chcete ukázať svetu, musíte mať vopred súhlas všetkých rodičov, že stoja o to, aby fotka ich dieťaťa bola zverejnená. Každý z rodičov má totiž na umiestňovanie fotiek na sociálnej sieti vlastný názor a pokiaľ by sa im to nepáčilo, riešenie by mohlo byť nepríjemné.

Celé meno dieťaťa

Možno si to niektorí rodičia ani neuvedomia, ale pokiaľ umiestnia na sociálnu sieť fotku dieťaťa, ako sa chváli vysvedčením a je na ňom jasne čitateľné meno, alebo je na fotke v športovom drese s menom, vystavujú tak svojho potomka nebezpečenstvu. Takéto údaje môžu byť totiž veľmi ľahko zneužité.

Čo by vaše deti nezverejnili

Určite sa vám nepáči, pokiaľ niekto zverejní fotku, na ktorej vám to veľmi nepristane alebo nie ste v lichotivej póze. To isté platí aj u detí. Aj keď sa vám zdajú takéto fotky vtipné, dieťa sa pre ne môže staršom veku cítiť nepríjemne a trápne. Pokiaľ teda máte dosť rozumu, odkonzultujte to s ním.


BRATISLAVA/ doma.nova.cz

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.