Zaujímavosti

Fekálny voz explodoval! Výkaly boli úplne všade

V číne vybuchol fekálny voz (ilustračná fotografia)
V číne vybuchol fekálny voz (ilustračná fotografia) Zdroj: Shutterstock.com

Obyvatelia čínskeho mesta Heichi dokonca vyhľadali lekársku pomoc, pretože páchnuci hnedý kal zasiahol ich tváre.

Desiatky nič netušiacich nakupujúcich ľudí zahádzali výkaly potom, ako neďaleko nich explodoval fekálny voz. Obyvatelia čínskeho mesta Heichi dokonca vyhľadali lekársku pomoc, pretože páchnuci hnedý kal zasiahol ich tváre. Majiteľ obchodu mal tiež hlavu v smútku. Tvrdí, že mu potrvá minimálne týždeň, kým umyje každý jeden kus vystaveného tovaru.

„Všimol som si, že sa pár ľudí zišlo uprostred ulice. Myslel som si, že sa stala nehoda," vyjadril sa v rozhovore pre miestnu televíziu svedok nehody Dong Tang. „Nevenoval som tomu pozornosť, až kým som nezacítil zápach. Bolo to nechutné," dodal.

Nevenoval som tomu pozornosť, až kým som nezacítil zápach. Bolo to nechutné

Dong si všimol, že nákladiak z odporne zapáchajúcou hnedou tekutinou vybuchol a jeho obsah sa rozprskol po celej ulici. Trafil aj ľudí, ktorí sa prechádzali po chodníku, prípadne nakupovali.

Nádeje na odškodné sa však veľmi rýchlo rozplynuli. Firma, ktorá nákladiak vyrobila obviňuje z poruchy spoločnosť, ktorá ho prevádzkovala a naopak. Polícia prezradila, že výkaly pochádzali z miestnych odpadov a verejných toaliet, ktoré spoločnosť občas vyprázdňovala.

„Nikto neutrpel fyzické zranenia. Mnoho ľudí, ktorých obsah nákladiaka zasiahol, vyhľadali lekársku pomoc. Obávali sa chemikálií, ktoré sa využívajú počas čistiaceho procesu, prípadne ochorení, ktoré sa vo výkaloch mohli uživiť," povedal hovorca polície Cai Chin.

HEICHI/DAILYMAIL.co.uk, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti