Zaujímavosti

Sny sa stali skutočnosťou! Pozrite si technologické noviny roku 2014

Sny sa stali skutočnosťou
Sny sa stali skutočnosťou Zdroj: TV Markíza,

Na cestách teda možno v najbližších rokoch budeme stretávať vznášajúce sa autá, bicykle či skejtbordistov.

Sny sa stávajú skutočnosťou. Aj tento rok ľudia otvárali ústa nad novými vynálezmi. Boli to predovšetkým rôzne lietajúce stroje. Na cestách teda možno v najbližších rokoch budeme stretávať vznášajúce sa autá, bicykle či skejtbordistov.

Už sa nebudete musieť tlačiť v zápchach, jednoducho vysuniete krídla a odletíte. Svet ohúrilo prvé funkčné lietajúce auto, ktoré vymyslel a skonštruoval Slovák. „Týmto konceptom práce nekončíme. Teraz sa to začína. Práca, ktorá bude náročná z hľadiska certifikácie," povedal konštruktér.

Sériovo by sa takéto autíčka mali vyrábať už o rok. Záujem o ne je obrovský. Cena zatiaľ neznáma. V susednom Česku zas vynašli lietajúci bicykel. No ľudí uchvátil aj vznášajúci sa reproduktor či hoveboard.

Skvelé sú už tradične aj novinky zo sveta počítačov. Hry sú opäť o niečo realistickejšie. No a určite by každý chcel mať túto nabíjačku mobilov, ktorú vymysleli v Izraeli. Za tridsať sekúnd mate plne nabitú batériu nepotrebujete na to tri hodiny.

Život nám iste uľahčí aj náramok s ktorým začali platiť v španielsku. Peňaženku môžete rovno zahodiť. Keď už budete mať vozenia dosť tak si môžete dať drink v prvej robotickej kaviarni. Najočakávanejšími novinkami v roku 2015 by mali byť chytré hodinky, a mobily, ktoré by sme si už mali poskladať sami.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.