Zaujímavosti

Zomrieť na rakovinu je najlepšie

Bunky rakoviny
Zdroj: Shutterstock.com

Tak tento názor redaktora časopisu British Medical Journal rozpútal búrku nevôle.

Vedcov skúmajúcich rakovinu v Británii dnes rozhorčilo vyhlásenie význačného lekára, že ich snahy nájsť na ňu liek sú pomýlené, pretože táto choroba ponúka lepšiu smrť ako napríklad zlyhanie telesných orgánov či demencia. 

Zomrieť na rakovinu je najlepšie, pretože sa môžete rozlúčiť, porozmýšľať o svojom živote, zanechať posledné správy

Vedúci klinického výskumu rakoviny v Británii profesor Peter Johnson vyhlásil, že miliardy, ktoré stojí každoročne snaha nájsť liečbu na rakovinu sú dobre investované, pretože zhubné nádorové ochorenia zabíjajú mladých rovnako ako starých a "čím viac o nich vieme, tým viac alternatív môžeme ľuďom poskytnúť".

Profesor reagoval na správu, ktorú na blog prestížneho lekárskeho časopisu British Medical Journal (BMJ) zavesil bývalý redaktor tohto periodika Richard Smith.

Napísal tam, že "zomrieť na rakovinu je najlepšie", pretože "sa môžete rozlúčiť, porozmýšľať o svojom živote, zanechať posledné správy, možno aj posledný raz navštíviť niektoré zaujímavé miesta, počúvať obľúbenú hudbu, čítať si obľúbené básne a pripraviť sa, v súlade so svojím presvedčením, na stretnutie so stvoriteľom alebo sa tešiť večnému zabudnutiu".

Smith (62) trval na tom, že pokojne zomrieť na rakovinu je možné "s láskou, morfiom a whisky", pričom vyzval kolegov lekárov, aby "prestali plytvať miliardami v snahe vyliečiť rakovinu, nechávajúc nás tak napospas prípadnej oveľa strašnejšej smrti".

LONDÝN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.