Zaujímavosti

Nedá sa to? Aaron (22) je odmalička na vozíku, no tieto slová nepozná

10403224_861590437196311_1847911376905827276_n.jpg

Nevzdal sa a žije svoj sen. Na vozíčku robí rôzne akrobatické kúsky a dojíma a zároveň príjemne šokuje svet.

Každá matka sa teší na chvíľu, keď na ultrazvuku uvidí svoje bábätko, aj keď pripomína len rozmaznanú čiernobielu škvrnu. Niekedy však ukáže veci, o ktoré nikto nestojí. Napríklad to, že bábätko má rázštep. To je aj príbeh mladíka Aarona Fotheringhama, ktorého sa matka vzdala. Dostal sa tak do náhradnej rodiny, no nevzdal sa a ako sám tvrdí, žije svoj sen. Ani vozíček, na ktorý je pripútaný, mu v tom nebráni.

Nikdy sa nevzdám a budem robiť to, čo ma napĺňa!

Keď mal osem rokov, začal so svojím starším bratom chodiť do skate-parku. Vtedy sa však len pozeral spoza plota. Neskôr sa rozhodol to skúsiť aj on sám a aj keď prvé razy nepekne padal, nenechal to tak. Neskôr začal chodiť aj na súťaže vo voľnom štýle, kde získal hneď niekoľko ocenení. Nerobil to ani tak pre seba, ale aby zmenil to, ako sa svet pozerá na ľudí na invalidnom vozíku.


Počas posledných ôsmych rokov Aaron vyskúšal zložitejšie triky a získal niekoľko sponzorov, aby mohol robiť lepšie to, čo ho napĺňa. V roku 2012 urobil historicky prvý bezbariérový trik "back flip" a stal sa hitom internetu. Od tej doby je v zoskupení s názvom Nitro Circus a cestuje po svete. Najradšej však ukazuje malým deťom so zdravotným postihnutím, že vozík nie je obmedzenie, ale hračka. My sme pre vás pozbierali pár motivačných videí z free-stylových skokov.


https://www.youtube.com/watch?v=U2D6Iy7m7qI


NEVADA/tvnoviny.sk, MDolnakova

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti