Zaujímavosti

O opusteného psa Kaia majú záujem ľudia z celého sveta

Kaia našli priviazaného k zábradliu pred železničnou stanicou v škótskom meste Ayr.
Zdroj: Internet

Psíka opustil majiteľ 2. januára. Priviazal ho k zábradliu na železničnej stanici v škótskom meste Ayr.

Milovníci psov z celého sveta sa uchádzajú o adopciu psa, ktorého jeho majiteľ opustil 2. januára - priviazal ho k zábradliu pred železničnou stanicou v škótskom meste Ayr. Najväčšia škótska organizácia na ochranu zvierat SPCA dnes uviedla, že trojročný Kai potrebuje operáciu očí, keďže má entrópium spodných viečok (sú obrátené dovnútra a dráždia oči), inak je však zdravý.

https://www.youtube.com/watch?v=NHscB04SLAE


Odkedy sme príbeh Kaia zverejnili na webe, "telefonovali nám ľudia z USA, Filipín, Hongkongu, Kanady i Nemecka a dostali sme stovky e-mailov", povedala hovorkyňa SPCA Amanda Smithová.

Podľa jej slov robia užší výber perspektívnych záujemcov, ale trvajú na tom, aby prišli do škótskeho Glasgowa na informatívny pohovor.

"Musíme preveriť jeho perspektívny domov. Ľudia sem musia prísť a stretnúť sa s ním, kým ich budeme považovať za vážnych záujemcov," zdôraznila hovorkyňa.To by znamenalo vysoké výdavky za letenky pre záujemcov zo zahraničia a z kríženca čínskeho plemena šarpej by to urobilo veľmi nákladného domáceho miláčika, poznamenala agentúra DPA.

Kai má mikročip, na základe ktorého SPCA kontaktovala jeho pôvodného majiteľa, ktorý povedal, že psa predal v roku 2013 prostredníctvom bezplatnej inzertnej stránky Gumtree. Žiaľ, nevedel adresu kupcu. SPCA zdôraznila, že Kai je nádherný pes s dobrou povahou, pre ktorého hľadá stály a milujúci domov.

LONDÝN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti