Zaujímavosti

Kamionista pil denne dva litre energeťáku, zomrel

Energetické nápoje
Zdroj: Shutterstock.com

Jeho mama sa rozhodla, že ľudí upozorní na hrozbu predávkovania sa kofeínom.

Matka muža, ktorý zomrel na predávkovanie sa energetickými nápojmi, urobí všetko preto, aby už nikto neprišiel o dieťa.

Syn Shani Clarkovej počas dňa vypil minimálne štyri pollitrové plechovky energetického nápoja. Pripojil k tomu ešte štyri až päť káv. Našli ho v bezvedomí za volantom 11 tonového nákladiaka na ceste v austrálskom meste Perth koncom januára minulého roku.

Iba 35-ročný kamionista utrpel masívny infarkt a zomrel na predávkovanie kofeínom. „Neviete si ani predstaviť bolesť, akú som v danej chvíli cítila. Moje srdce narazilo na dlážku a ja som dokázala len vzlykať," napísala na Facebook Shani. O tom, že si jej syn kupuje energetické nápoje, sa dozvedela iba pár týždňov pred jeho smrťou.

O tom, že si jej syn kupuje energetické nápoje, sa dozvedela iba pár týždňov pred jeho smrťou

Michael si čistil auto a v náručí vynášal niekoľko veľkých plechoviek od energetického nápoja. „Povedala som mu, že snáď nepije veľa týchto nápojov počas jednej jazdy," prezrádza matka mladého kamionistu. Viac sa k téme nevracala.

Keď jej patológ ozámil príčiny smrti syna, rozhodla sa učiť iných ľudí o dôsledkoch nadmerného pitia energetických nápojov. Na Facebooku založila stránku, ktorá upozorňuje ľudí na hrozbu smrti z nadmernej konzumácie kofeínu.

„Bola som veľmi nahnevaná. Kofeín zapríčinil smrť môjho prvorodeného syna. Keby ho niekto varoval, nebolo by sa to stalo," napísala pani Clarková. „Jeho telo nedokázalo kofeín spracovať. Vyústilo to do masívneho infarktu," dodala.

Podľa odborníka na nápoje Geoffa Parkera by človek nemal v priebehu dňa vypiť viac ako pol litra energetického nápoja denne

Stránka, ktorú pani Clarková založila, sa teší obrovskej obľube. Väčšina ľudí tvrdí, že o možných nebezpečenstvách nadmerného pitia energetických nápojov nemali ani tušenie. Niektorí sa už pokúsili tieto nápoje úplne vylúčiť.

PERTH/DAILYMAIL.co.uk, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.