Zaujímavosti

Auto z 3D tlačiarne? Nič nemožné

Výroba jedného vozidla Strati na 3D tlačiarni trvá približne 44 hodín.
Zdroj: localmotors.com

Local Motors priviezli na autosalón v Detroite auto z 3D tlačiarne.

Automobil vytlačený na 3D tlačiarni by sa mohol stať realitou skôr, ako ste si mysleli. Spoločnosť Local Motors so sídlom v americkom Phoenixe plánuje začať tento rok s predajom auta vyrobeného na 3D tlačiarni, ktoré nazvala Strati. Ide o dvojmiestny elektromobil pre jazdu na krátke vzdialenosti rýchlosťou maximálne 40 km/h, informovala dnes tlačová agentúra AP.


Local Motors vyrába karosériu roadstera Strati tvarovaním plastu a uhlíka na stroji, ktorý sa zmestí do jednomiestnej garáže. Výroba jedného vozidla Strati na 3D tlačiarni trvá približne 44 hodín. Potom je vybavené elektrickou autobatériou, motorom a nápravami od francúzskej automobilky Renault.

Riaditeľ Local Motors Jay Rogers agentúre AP na autosalóne v Detroite (15.-25. januára 2015) v pondelok povedal, že Strati je prvým z troch vozidiel, ktoré jeho spoločnosť plánuje predávať. Riaditeľ dúfa, že časom budú vyrábať autá, ktoré budú môcť jazdiť aj po diaľnici. Podľa jeho slov budú Strati predávať za 18.000 až 30.000 dolárov (približne 15.000-25.000 eur).

DETROIT/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti