Zaujímavosti

Staňte sa súčasťou dramatického príbehu a zažite adrenalín na vlastnej koži

zamenej_uvodna foto.jpg

Interaktívne hry sa u nás rozmáhajú.

Možno ani len netušíte o čo ide a čo to vlastne je. Na Slovensku sú interaktívne adrenalínové hry stále viac-menej novinkou. Adrenalín, výzva, možno zimomriavky a poriadna akcia. Vyskúšať si to môžete aj cez zlavy.markiza.sk. O tom, čo to vlastne je, s kým budete hrať, kde a čo to obnáša sme sa rozprávali s Martinom Jackuliakom.

Objasnite našim čitateľom, čo vlastne sú únikové izby, o čo tam ide?

Izba číslo 13 je interaktívna adrenalínová hra, kde musia ľudia spolupracovať, aby unikli z priestoru. Ide v princípe o to, že zavrieme resp. zamkneme skupinu ľudí do priestoru a vtedy je na nich, ako sa s tým dokážu popasovať. Čakajú ich tam rôzne hlavolamy, hádanky, mechanické záležitosti, kľúče a rôzne kódy.

Ak dokážu všetko vyriešiť (majú na to 60/75 minút - záleží od druhu hry, ktorú si u nás vyberú), tak sa im odomkne finálny kód, vďaka ktorému budú môcť uniknúť. Najzaujímavejšie je na tom to, že sú priamo súčasťou hry resp. príbehu, ktorý sa okolo nich odohráva. U nás sú dve príbehové línie. Ak si vyberiete hru Izba číslo 13 - odhalenie, ocitnete sa v 4-izbovom byte, z ktorého musíte uniknúť za 60 minút, druhá hra sa odohráva v bunkri z 2. svetovej vojny, kde musíte nájsť tajomný artefakt.


Pre koho je určená takáto adrenalínová hra?

Hra je určená takmer pre každého, kto má rad dobrú zábavu a adrenalín. Je ideálna pre ľudí, ktorí radi riešia hlavolamy, majú radi výzvy a chcú sa predovšetkým dobre baviť s priateľmi, keďže je to tímová hra, musia spolupracovať. Veková kategória, ktorá nás navštevuje je od 12 až do 60 rokov. Ďalej je Izba číslo 13 veľmi zaujímavá pre teambuildingy, firemné akcie, rôzne firemné prezentácie, oslavy, rozlúčky so slobodou a takmer všetky spoločenské akcie.


Čo pri tom môžu ľudia zažiť okrem adrenalínu? Majú sa aj niečoho báť?

Ľudia sa musia v prvom rade pripraviť na to, že to nebude prechádzka ružovou záhradou. Je to skutočná výzva a určite sa zapotia, ak chcú uniknúť. Musia sa pripraviť aj na to, že spoznajú svojich priateľov z inej stránky, keďže pod stresom sa ukáže každého pravá tvar. Zažili sme u nás už aj pár rozchodov.

Náročnosť si vedia aj sami nastaviť, máme na výber z 3 variant, ale odporúčame normálnu, ostatné varianty sú určené už pre skúsených hráčov. Čo sa týka strachu, v Izbe číslo 13 nejde o to, aby sme našich hráčov strašili, ale atmosféra celej hry je prispôsobená príbehovým líniám, čiže ak ste klaustrofobik alebo máte panický strach z tmy, tak určite u nás zažijete krušné chvíle.

Ako dlho niečo také ponúkate a aké to má u nás odozvy?

Izba číslo 13 je na trhu 2 roky a momentálne máme 3 pobočky. V Bratislave, v Trenčíne a v Košiciach. V každom z miest ponúkame jedinečnú a odlišnú hru. V Bratislave máme na výber dokonca z dvoch rôznych hier. Reakcie ľudí boli zatiaľ vždy veľmi pozitívne. Ešte sa nám nestalo, že by bol niekto nespokojný. Predsa len, bola niekedy možnosť, aby ste sa stali hlavnou postavou v príbehu, ktorý ste mohli zažiť iba pri čítaní knihy, hraní hry alebo pri pozeraní filmu?

Zapojte sa do súťaže, kde môžete túto jedinečnú adrenalínovú zábavu vyhrať.

BRATISLAVA/A.Leitmannova

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.