Zaujímavosti

Princ George dostal hory darov. Niektoré aj nevhodné

William a Kate so synom princom Georgeom.
Zdroj: TASR

Kráľovská rodina svedomito katalogizuje a zverejňuje dary, ktoré jej členovia dostávajú na zahraničných cestách.

Britský princ George dostal vlani zo zahraničia 706 darov. Niektoré z nich boli pre najmladšieho člena britskej kráľovskej rodiny vhodné, iné však jeho rodičia zrejme bezpečne zamknú do skrine.

Z dnes zverejnených oficiálnych údajov vyplýva, že princ, ktorý bude mať v júli 2. narodeniny, dostal obojživelnú loď, skateboard, surfovaciu dosku, malý drevený stolík a samolepky s autami. Ďalej dostal 138 kusov oblečenia a 143 kníh.

Kráľovská rodina svedomito katalogizuje a zverejňuje hory darov, ktoré jej členovia dostávajú na zahraničných cestách. Dary nemožno vyhodiť ani predať, protokol vyžaduje, aby ich kráľovná uchovala pre svojich nástupcov a národ.

Všetko sa však do kráľovskej kolekcie nedostane. Vojvoda z Yorku dostal od politikov v Pakistane 12 škatúľ s mangami a mohol ich zjesť alebo sa o ne podeliť, pretože by sa pokazili. Princ Harry vyhlásil, že na Blízkom východe dostal zablokovanú automatickú pušku a v Južnej Amerike sériu šiestich futbalových tričiek.

Princezná Anne uviedla do zoznamu darov deodorant a vodu po holení, ktoré dostala poštou.
Saudskoarabský kráľ daroval princovi Charlesovi dve slávnostné šable, púštny plášť a repliku kráľovskej veže v Mekke, ktorá je najvyššou vežou s hodinami na svete.

LONDÝN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.