Zaujímavosti

Číňania predstavili svoj najlepší mobil. Cena vám možno vyrazí dych

Ilustračné foto
Ilustračné foto Zdroj: Reuters

Model so 16 GB pamäte predávajú za 315 eur, čo je o dve tretiny nižšia cena, ako porovnateľný iPhone 6 Plus.

Tretí najväčší výrobca smartfónov, čínska spoločnosť Xiaomi vo štvrtok predstavila svoju novú vlajkovú loď. Telefón s označením Mi Note má konkurovať verzií iPhone 6 Plus od spoločnosti Apple.

Výkonný riaditeľ spoločnosti Xiaomi Lei Jun predstavil v Pekingu technické špecifikácie telefónu s veľkým displejom, ktorý vo viacerých porovnaniach dosahuje úroveň konkurenčného iPhonu. Model so 16 GB pamäte predávajú za 315 eur, čo je o dve tretiny nižšia cena, ako porovnateľný iPhone 6 Plus.

Iba tri roky od predaja prvého telefónu sa spoločnosť Xiaomi dostala na hodnotu 45 miliárd dolárov (38,2 miliardy eur). Firma sa tak stala tretím najväčším výrobcom smartfónov a v konkurenčnom boji zápasí nie len so spoločnosťou Apple, či Samsung, ale aj s domácimi výrobcami.

Xiaomi sa rozhodlo otvorene súťažiť s gigantom z kalifornského mesta Cupertino. Dostali prezývku Apple of China (Apple z Číny). „Je ľahší, tenší, užší a kratší ako iPhone 6 Plus. Má však väčší displej," povedal počas predstavovania telefónu Lei Jun.

Fanúšikovia značky Xiaomi boli z predstavenia nového produktu nadšení. „Som ich fanúšikom od začiatku. Ich telefóny sú aktuálne najlepšie na trhu. Používajú ich moji kamaráti, aj moja rodina," povedal 27-ročný Wu Changsong. Iní však stále viac dôverujú značke Apple, pretože sú na trhu s mobilnými telefónmi dlhšie.

Xiaomi plánuje prepojiť svoje smartfóny s domácimi spotrebičmi. Na telefóne by ste tak mohli ovládať práčku, osviežovač vzduchu, či kamerový systém.


PEKING/REUTERS

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.