Zaujímavosti

VIDEO: Počas včerajšej evakuácie ISS sa stalo niečo záhadné

nasa.jpg

Počas evakuácie astronautov sa v blízkosti vesmírnej stanice pohyboval neznámy objekt.

V stredu museli pre únik nebezpečných látok z chladiaceho systému na Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS) evakuovať astronautov z americkej do ruskej časti základne. Unikať mal amoniak. NASA však neskôr oznámila, že k žiadnemu úniku nedošlo a falošný poplach zrejme spôsobil problém v počítači. Kozmonauti sa už vrátili do americkej časti zariadenia.

Na ISS momentálne pôsobí šesťčlenná posádka. Jej súčasťou sú aj dve ženy - Talianka Samantha Cristoforettiová z Európskej vesmírnej agentúry (ESA) a Ruska Jelena Serovová. Okrem nich na základni momentálne pôsobia Američania Terry Virts a Barry Wilmore a Rusi Alexandr Samokuťajev a Anton Škaplerov. 

NASA predsa len rieši istú záhadu. Počas evakuácie astronautov sa v blízkosti vesmírnej stanice pohyboval neznámy objekt. Zábery zverejnila televízia CBS a nie je známe či ich má z live prenosu od NASA alebo išlo o podvod. Stačilo to ale na to, aby sa v diskusiách rozpútala búrlivá debata.

UFO nadšenci si myslia, že na vesmírnu stanicu chodia mimozemšťania, aby sa zoznámili s ľuďmi. Niektorí dokonca tvrdia, že prileteli astronautom na pomoc pri evakuácií. Pokojne ale mohlo ísť o vesmírny odpad.

Konšpirátori ale obviňujú NASA z toho, že tají existenciu mimozemskej civilizácie a vraj vypína živé vysielanie vždy vtedy, keď sa čudný objekt objaví pred v zábere. 

https://www.youtube.com/watch?v=k6D46HgqOxQ


USA/ TASR, nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.