Zaujímavosti

Chcete zažiť vietor vo vlasoch a na tele? Zajazdite si na štvorkolke

DSC_0067a (7).JPG

Vie ponúknuť úžasný relax aj pre ľudí, ktorí nemajú vodičský preukaz na motorku.

Mnoho ľudí si pod pojmom štvorkolka predstaví športovú štvorkolku, na nej mladého chuligána na zadných kolesách a ladený výfuk, ktorý hučí na celú ulicu. No to je len malá časť komunity štvorkolkárov.

Štvorkolka vie ponúknuť skvelý relax, väčšina ľudí nemá vodičský preukaz na motorku, no na štvorkolku stačí taký ako na auto, čiže ak chcete zažiť vietor vo vlasoch a na tele, štvorkolka je vhodný kandidát. Teraz si ich môžete prenajať aj cez zlavy.markiza.sk. O ich využití a prenájme sme sa rozprávali s Milanom Rábelom.


Je potrebný vodičský preukaz, prilba?

Potrebný je VP skupiny B, prilbu zákon jasne neprikazuje, no pre našich zákazníkov je odporúčaná, ba až povinná.

Kto si u vás na štvorkolke môže zajazdiť?

Každý občan SR od 18 rokov s platným VP, poprípade na uzavretej dráhe, čo máme k dispozícii, tak každý v sprievode zákonného zástupcu.

Ako ľudia majú postupovať, keď si u vás chcú zajazdiť?

Každý kto si chce u nás prenajať štvorkolku, tak si musí preveriť či je v aktuálny termín voľná, buď si ju zarezervuje alebo sú aj ľudia, čo sa ozvú v deň, keď chcú prísť a ak sú voľné štvorkolky, môžu ísť jazdiť. Prídu, vypíšeme nájomnú zmluvu, zložia kauciu, zaplatia za prenájom, zaškolíme ich a môžu vyraziť. Pred príchodom, väčšinou takú pol hodinku predtým, zavolajú a stretneme sa znovu u nás a štvorkolky odovzdajú.


Na ako dlho si môžu štvorkolesového tátoša objednať?

Viac-menej neobmedzene, mali sme už aj prenájmy na týždeň či viac vkuse.

Aké technické podmienky musia spĺňať?

Štvorkolka musí byť schválená a homologizovaná na pozemné komunikácie, každá má technický preukaz a evidenčné číslo (tak ako osobný automobil či motocykel), musí mať povinnú výbavu, štvorkolka staršia ako štyri roky musí mať STK, emisná kontrola sa na ne nerobí.

V akých terénoch je možné jazdiť?

Legálne sa smie na štvorkolke jazdiť všade tam, kde aj s osobným automobilom, nič viac, ale ani nič menej. Tam, kde môžete ísť s autom, tam aj so štvorkolkou. Taktiež, kde nemôžete ísť s autom, tak nemôžete ani so štvorkolkou.


Ďalšie využitie

Využívajú sa hlavne na prácu či relax, nájdu využitie na zimnú aj letnú údržbu chodníkov, ciest, parkovísk, mnoho poľovníkov má štvorkolky, lebo je to najvhodnejší prostriedok dostať sa hlboko do revíru.

Ďalší mýtus o štvorkolkách je to, že sú nebezpečné. Sú tak nebezpečné ako si to vy zariadite. Štvorkolka nie je kôň, ktorý sa sám od seba splaší a zhodí vás. Ovládate ju v celej miere vy. Je to ako auto. Zapojte sa do súťaže o jazdu na štvorkolkách tu.


BRATISLAVA/A.Leitmannova

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.