Zaujímavosti

Dojímavý príbeh! Giuseppe kŕmil holuby, teraz je bezdomovec

bezdomovec.png

Sám starosta sa postaral o to, aby prišiel o byt. Bolo to však nutné? Prinášame vám skutočný príbeh o statočnom Talianovi.

Muž, Talian, o ktorom je tento príbeh, sa volá Giuseppe Belvedere. Býva v dodávke, ktorú má zaparkovanú v centre Paríža a žije iba z toho, čo mu dajú turisti. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby z časti peňazí, ktoré dostáva od turistov nekupoval krmivo pre holuby. Tie chodí stále na to isté miesto tri až štyrikrát do dňa kŕmiť.

"Pokutu za kŕmenie" bude splácať až do roku 2025.

Je až zarážajúce, s akou vášňou, láskou a trpezlivosťou tak robí už celých deväť rokov, pri tom z toho už 4 roky sám žije na ulici. Svojim zverencom nosí vo fľašiach aj čistú vodu a o choré holuby a malé holúbätá sa vzorne stará vo svojej dodávke. Vždy napomína deti a turistov, ktorí holuby plašia a dávajú im podľa neho nevhodné krmivo. Viackrát sa kvôli svojej vášni dostal do problémov. Aj keď skončil na ulici, je šťastný, že sa o nich môže naďalej starať ako o svojich blízkych. Holubom venuje všetko čo má. Na pokutách za kŕmenie holubov dlhuje štátu vyše 13-tisíc eur. Mesačne to spláca po 25 eur. Niečo už štátu odovzdal, ale celkovo mu to bude trvať do konca roka 2025.


Po skončení inscenácie v divadle ostal ešte ďalších šesť rokov. Podľa jeho slov aj táto skúsenosť najviac ovplyvnila jeho smerovanie. S prvou otcovou malou kamerou začal natáčať rôzne audiovizuálne diela ako dokumenty, hrané filmy, videoklipy, reklamy, reportáže. "Bola to ako droga, natáčal som stále viac a viac, pretože pri každom ďalšom projekte som sa naučil niečo nové," opisuje mladý tvorca svoje začiatky.

https://www.youtube.com/watch?v=HAUSP3JeIWQ

Trailer k ocenenému filmu "Shout to home".

Po absolvovaní rôznych súťaží a festivaloch to skúsil s prihláškou na International Film and Television school of Paris (Medzinárodná škola filmu a televízie), nakoľko je to aktuálne jedna z najprestížnejších medzinárodných filmových škôl na svete. Dominikove portfólio komisiu zaujalo a prijali ho. Za jeho krátky amatérsky film, ktorý nakrútil počas štúdia na gymnáziu získal prednedávnom zlaté ocenenie v kategórii "Best International Short Film" na festivale FYFF (Filmových tvorcov roka) v Jakarte. Tým však poľaviť nechce a jeho ciele siahajú ešte omnoho vyššie. Povolanie režiséra prirovnáva ku šéfkuchárovi v nejakej špičkovej reštaurácii: "Iba on rozhoduje o tom ako výsledné jedlo bude vyzerať ako bude ľuďom chutiť a aké emócie budú pri jedení jeho hostia zažívať," dodáva.

PARÍŽ/Youtube, M. Dolnáková

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.