Zaujímavosti

Malý zabudnutý európsky raj. Vyberte sa do Albánska

5884_telo10.jpg

Krajina, ktorá je nazývaná aj krajinou kontrastov či neobjavený raj Európy.

Možno vám nikdy ani len nenapadlo vydať sa do takej krajiny, akou je Albánsko, ale táto nespútaná balkánska krajina toho prináša veľmi veľa. Volajú ju aj skrytá perla Európy a krajina kontrastov. Verte, že vám má, čo ponúknuť.

Divoké pláže sa striedajú s históriou, očarujúca príroda s vojnou zničenými mestami, veľká chudoba s luxusnými mercedesmi. Teraz si môžete dopriať zájazd na toto úžasné miesto za skvelú cenu so zlavy.markiza.sk.


Program zájazdu

1. deň (sobota): odchod zo Slovenska

2. deň (nedeľa): príchod do vojnou zničeného Sarajeva, hlavného mesta Bosny a Hercegoviny, kde vás budú stopy vojny prenasledovať všade - na fasádach, na domoch, na chodníkoch. Dalo by sa hovoriť o súčasnom živom múzeu vojnových hrôz. So sprievodcom si prehliadnete tie najzaujímavejšie miesta. V Sarajeve bol spáchaný atentát v r. 1914 na následníka rakúskeho trónu Františka Ferdinanda a stal sa zámienkou k vyhláseniu konfliktu, ktorý prerástol do prvej svetovej vojny. Ubytovanie.

3. deň (pondelok): po raňajkách odchod zo Sarajeva do Albánska do Tirany, hlavného mesta Albánska, kde vám sprievodca poukazuje najvýznamnejšie historické pamiatky mesta. Uvidíte pamätník národného hrdinu Skenderbega, navštívite Ethem Begovu mešitu, parlament, mauzóleum diktátora E. Hoxha, úrad vlády a taktiež známu štvrť najvyšších politických predstaviteľov Albánska. Popri tom sa nechajte zlákať do jednej z mnohých taverien s rôznymi špecialitami na námestí Matky Terezy. Večer ubytovanie. 


4. deň (utorok): po raňajkách návšteva mesta Kruje, ktoré je rodiskom národného hrdinu Georgeho Kastriotiho Skanderbega. Neskôr navštívite romantické mesto Berat, ktoré sa nazýva "mestom tisícich okien" a patrí medzi najstaršie mestá v krajine. Večer ubytovanie.

5. deň (streda): po raňajkách vyrazíme do kamenného mesta Gjirokastra nazývaného aj "Mesto tisícich schodov". Prekrásne mesto s búrlivou minulosťou inšpirovalo i mnohých básnikov a spisovateľov. Neskôr odchod do starobylého mesta Durres na albánskej riviére, prehliadka mesta (antická časť mesta), oddych na pláži, možnosť kúpania. Odchod na hotel, kde sa ubytujete.

6. deň (štvrtok): po raňajkách odchod z hotela, individuálne voľno na kúpanie pri mori, odchod na Slovensko.

7. deň (piatok): príchod na Slovensko v dopoludňajších hodinách.


BRATISLAVA/al

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.