Zaujímavosti

Pre červené vlasy ho vyhodili zo školy. Tak zverejnil fotku učiteľky

vyhadzov.jpg
Zdroj: Profimedia.sk

Chcel sa pomstiť, ešte viac si uškodil.

Len 14-ročný Jordan Ford vyvolal na svojej škole takú malú revolúciu. V jeden deň prišiel s vlasmi nafarbenými na červeno, ostrihaný v štýle mohykán. Na istý čas ho preto vylúčili zo školy. Jordan sa rozhodol, že to tak nenechá. Našiel staršiu fotku triednej učiteľky Keziah Featherstone, ktorá má na sebe pestrofarebné oblečenie, bláznivé zafarbené vlasy a falošné tetovanie. Takto promovala knihu počas Svetového dňa kníh. Fotku zavesil na Facebooku s komentárom: "Toto má byť príklad pre ostatných študentov."

Zdroj: Profimedia.sk

Chcel tak poukázať na dvojaký meter. Ale vymklo sa mu spod kontroly. Do diskusie k fotografii za zapojilo vyše 50 ľudí a niektoré komentáre boli skutočne ponižujúce a vulgárne. Najmä na adresu učiteľkinho výzoru a hmotnosti. Jordana tak vylúčili z Bridge Learning Campus vo Whitchurchi v Bristole natrvalo. Za podnecovanie ponižovania na Facebooku a neochotu ospravedlniť sa.

Zdroj: Profimedia.sk

Rodičia Patricia a John Fordovci ale svojho syna bránia. "Žena šla do školy, aby zistila, či je nejaká šanca, aby ho prijali späť. Len preto, že je tak trochu miestny šašo sa ho potrebovali zbaviť," myslí si chlapcov otec.

"Je to nespravodlivé. On nemôže mať červené vlasy, ale učitelia tam bežne pobehujú so zafarbenými vlasmi a je to v poriadku. Keďže ide o akadémiu, môžeme sa proti vylúčeniu odvolať," dodal.

"Mal si urobiť vlastné nastavenie na Facebooku. Ostatné decká komentovali učiteľkinu fotku omnoho horšie a on je jediný potrestaný. Nie je to žiadny anjel, ale chcem, aby bol vzdelaný," tvrdí Jordanova matka.

Jordan sa pani učiteľke aj vedeniu školy ospravedlnil, napriek tomu ho neprijali späť a zatiaľ sa vzdeláva doma.


VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.