Zaujímavosti

Skrytá kamera ukázala, akí bezohľadní sme k bezdomovcom

bezdak.jpg

Mužovi v obleku priskočili na pomoc všetci, ale človeku bez domova nikto.

Video je dielom dvoch mužov z ModelPrankstersTV, ktorí už vyskúšali niekoľko sociálnych prieskumov. Tentoraz otestovali správanie sa ľudí k bezdomovcom. Najskôr sa jeden z nich obliekol do obleku a s kufríkom o dvoch barlách si vykračoval po meste. Niekoľkokrát zinscenoval pád a okamžite mu na pomoc pribehlo aj päť ľudí. Vždy!

Ďalší z nich sa prezliekol za bezdomovca. Ovešaný taškami, ktoré boli celý jeho majetok, tiež krivkal po meste o barlách. Vždy keď padol, naňho ľudia len pozerali a pokračovali v ceste. Niektorí mu ani len pohľad nevenovali. Dočkal sa vôbec pomoci? Áno, od ďalšieho bezdomovca, pred ktorým spadol. Ten neváhal a hneď ho šiel dvíhať. Napokon k nemu prišli ešte ďalší dvaja ľudia.

"Ľudia videli, že som spadol a čumeli na mňa. Nepomohli mi. V tej chvíli som sa cítil tak, akoby som ani nebol človek. Je smutné, že pomôžu človeku, ktorý pôsobí tak, že má všetko, ale tomu, kto prišiel o všetko, nie. Najšialenejšie bolo, že mi pomohol iný bezdomovec," hovorí muž, ktorý bol prezlečený za človeka bez domova.

Ruku na srdce, vy by ste pomohli? Alebo by ste si okamžite spravili úsudok, že je opitý a môže si za to sám? Jediné čo v takomto prípade stačí urobiť je to, že prestaneme ľudí odsudzovať hneď pri prvom pohľade. Aj to dokáže zmeniť mnoho vecí. Nikdy totiž neviete, čím si človek prešiel alebo prechádza. 


USA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.