Zaujímavosti

Keď už vás toto neodradí. FOTO pľúc fajčiara po 30-tich rokoch

fajciar30.jpg

Video ukazuje hrozivé následky dlhoročného fajčenia.

Čínska televízna stanica CCTV v stredu odvysielala sériu videí, ktorú ukazujú, ako vyzerajú pľúca fajčiara po niekoľkých rokoch. Šlo o antifajčiarsku kampaň, ktorá má varovať dlhodobých fajčiarov a aj pasívnych fajčiarov pred následkami tohto zlozvyku. 


"Viac ako 80 percent prípadov rakoviny pľúc je spôsobených dlhodobým fajčením alebo pasívnym fajčením," znie titulok k videám. Obrázky ukazujú, ako vyzerajú pľúca človeka po 15 a 30 rokoch fajčenia. Pohľad na čierne škrvny pripomínajúce pleseň je príšerný. 


Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie je Čína najväčším svetovým výrobcom a spotrebiteľom tabakových výrobkov. V tejto krajine fajčí viac ako 300 miliónov ľudí. Každá tretia cigareta na svete je vyfajčená práve v Číne. Viac ako 700 miliónov ľudí je vystavených pasívnemu fajčeniu. 


V Číne na následky fajčenia zomrie ročne viac ako jeden milión ľudí. Podľa odhadov ich 100-tisíc ročne zomiera na následky pasívneho fajčenia. To znamená, že v tu každých 30 sekúnd umrie človek v dôsledku užívania tabaku.

WHO tak krajinu varuje, že ak sa nezníži spotreba tabaku, počet úmrtí sa do roku 2050 zvýši na tri milióny ročne!

https://www.youtube.com/watch?v=d9S2yl0LBWo


BRATISLAVA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti