Zaujímavosti

Pozrite sa, ako vyzerá škola pre superbohatých

Inštitút Le Rosey
Inštitút Le Rosey Zdroj: YouTube

Strelnica, orchester, ale aj jachta. Aj takto môže vyzerať život na internátnej škole.

Študenti, ktorí si môžu dovoliť štúdium na internátnej škole Le Rosey si zimné mesiace užívajú na prestížnych zjazdovkách a letné mesiace na brehu malebného Ženevského jazera.

Takto žijú superbohaté deti. Pre tých, ktorí majú dostatok šťastia a navštevujú Le Rosey sú k dispozícií naozaj luxusné privilégiá. Okrem umeleckých tried ponúka tento 135-ročný inštitút aj strelnicu, koncertnú halu pre tisíc divákov a jazdecké centrum s 30 koňmi.

Využiť môžu aj 11-metrovú jachtu na Ženevskom jazere a kúpele, kde môžu načerpať nové sily. Luxus najstaršej a najväčšej internátnej školy vo Švajčiarsku však nie je žiaden lacný špás. Ročné poplatky spojené so štúdiom sa šplhajú až do výšky 155-tisíc eur.

Peniaze však nie sú všetko. Aj deti najbohatších ľudí na svete čaká náročný a prísny výberový proces.

VÝBEROVÝ PROCES A ŠTÚDIUM

Podľa stránky inštitútu Le Rosey príjmu len jedného z troch kandidátov. Študenti pochádzajú až zo 60 krajín sveta a žiadna z národností nepredstavuje viac ako 10 percent všetkých študentov.

Študenti si musia urobiť medzinárodnú maturitu. Vyučuje sa v angličtine a francúzštine, musia však študovať aj ďalšie tri cudzie jazyky.

ZARIADENIE

Internát poskytuje 179 izieb, väčšina z nich má samostatnú kúpeľňu. Študenti majú prístup do rôznych herných miestností, či plne zariadeného orchestra, počítačovej miestnosti, či študovní.

V knižnici sa nachádza aj vlastné divadlo. V areáli majú študenti prístup k desiatim tenisovým kurtom, 25-metrovému plaveckému bazénu a wellness centru. Netreba zabudnúť ani na golfové ihrisko s ôsmimi jamkami.

Umelecky založení študenti sa môžu zapojiť do jedného z troch orchestrov, speváckeho zboru, troch divadelných skupín, umeleckých tried a fotografických kurzov.

BEZPEČNOSŤ

Škola sa nachádza v extrémne pokojných miestach. O bezpečnosť sa starajú kamerové systémy a školská polícia. V prípade potreby môžu študenti vyhľadať zdravotnú pomoc, ktorú nepretržite poskytuje tím profesionálov.

ŠTUDENTSKÝ ŽIVOT

Študenti sa štandardne prebúdzajú okolo siedmej. Čakajú na nich obrovské bufetové raňajky. Vyučovanie sa začína o ôsmej a kurzy pokračujú až do pol štvrtej. Športové a umelecké aktivity prídu na rad popoludní.

Zmena oproti ostatným školám však nastáva pri večeri. Každý študent sedí počas večere s ďalšími šiestimi študentmi a dvoma učiteľmi. Od stola nemôžu odísť, až kým im to učitelia nedovolia.


ROLLE/NEWS.com.au, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti