Zaujímavosti

Vnútorná očista organizmu, uvoľnenie mysle a redukcia stresu. To je hot joga

960.jpg

S obľubou ju cvičia aj športovci, ktorým sa počas lekcie uvoľnia svaly a zlepší ohybnosť.

Joga nie je len naťahovanie sa, špeciálne cviky alebo správne dýchanie. Je toho omnoho viac. Jedna z odnoží jogy je aj hot joga. Čo to je, ako funguje a čo všetko vám prinesie sme sa rozprávali s manažérom Hot Yoga Centre Michalom Baculákom.

Čo si majú ľudia predstaviť pod pojmom hot joga?

Hot joga je zostava cvikov vychádzajúcich z Hatha jogy, ktoré sa vykonávajú vo vyhriatej sále na 38 °C a pri vyššej vlhkosti. V týchto podmienkach si rýchlejšie zahrejete telo, ktoré sa stáva pružnejším a cviky sa vám budú vykonávať ľahšie. Človek sa pri cvičení prirodzene potí, čím sa telo detoxikuje a zbavuje škodlivých látok cez póry pokožky.

Kto môže takýto kurz podstúpiť a v čom spočíva?

Hot jogu môže cvičiť každý bez ohľadu na vek či pohlavie. Je vhodná aj pre starších ľudí vďaka infravykurovaniu, ktoré priaznivo pôsobí na kĺby. S obľubou cvičia hot jogu aj športovci, ktorým sa počas lekcie uvoľnia svaly a zlepší ohybnosť.

Čo to prináša?

Telo sa pôsobením tepla a hlbokého dýchania pri cvičení zahrieva zvnútra a dokonale prekrvuje, čo uvoľňuje svaly, šľachy, väzivá i kĺby. Dochádza tak k vnútornej očiste organizmu. Medzi ďalšie benefity patrí stimulácia endokrinných žliaz, redukcia stresu, uvoľnenie mysle, zlepšenie ohybnosti, zlepšenie stavu pleti a taktiež nastáva veľmi účinné formovanie postavy.


Dá sa z toho schudnúť?

Áno, úbytok hmotnosti je viditeľný ihneď po lekcii. Pravidelným cvičením hot jogy sa váha upraví prirodzene u každého. Počas lekcie spálite 800 až 1200 kcal, čo je až 3x viac ako pri klasickom cvičení. Cvičenie pomáha k stabilizovaniu hormonálnej hladiny, takže pocítite menšiu chuť k jedlu.

Sú nejaké zdravotné riziká spojené s hot jogou?

Hot joga má neporovnateľne viac benefitov ako zdravotných rizík. Medzi kontraindikácie, ktoré treba pred cvičením zvážiť patrí vysoký krvný tlak alebo vážnejšie kardiovaskulárne ochorenia.

Čo všetko je k tomu potrebné?

Na cvičenie je potrebné mať podložku na cvičenie, uterák, fľašu vody, pohodlné oblečenie a odhodlanie.

Teraz si so zlavy.markiza.sk môžete zasúťažiť o takýto kurz jogy tu.

BRATISLAVA/A.Leitmannova

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.