Zaujímavosti

Spálňa, kuchyňa a kúpeľňa v škatuli? Vyzerá to skvele!

box1.jpg

Tento projekt vám umožní rýchlo si zariadiť malý byt. Predstavte si, že vám príde všetko v jednej škatuli.

Minulý týždeň predstavili v Toronte počas Medzinárodnej šou interiérového dizajnu veľmi zaujímavý projekt, ktorý je dielom dizajnéra Luca Nichetta a developerov z Urban Capital. Ide o užitočný a hravý priestor v jednom boxe. Kocka s rozmermi desať metrov štvorcových. Projekt dostal názov Cubito a obsahuje zábavnú časť, úložný priestor, nábytok a dokonca aj kúpeľňu a práčovňu, pokiaľ sa napojí inžinierske siete. 


Priestorovo úsporný projekt je zatiaľ vo fáze prototypu. Umožní však ľuďom zariadiť si malý priestor rýchlo a komfortne bez nutnosti rekonštrukcie. Hoci ešte nebol zverejnený konkrétny dátum spustenia predaja, výrobcovia sľubujú, že už v krátkom čase si budú môcť zákazníci objednať kocku online a prispôsobiť podľa svojich predstáv. 


 

Na jednej strane kocky je k dispozícii plne vybavený kuchyňa so vstavanými spotrebičmi. Nechýba umývačka riadu, sporák s rúrou či chladnička. Vedľa kuchyne je zábavná časť vybavená televíziou s plochou obrazovkou, policami na knihy, úložný priestor a skrytá manželská posteľ, ktorá sa dá vysunúť. 


Na ďalšej strane je skriňa, nasleduje ukrytá práčka a vstup do vnútra boxu, kde nájdete kúpeľňu s bidetom, toaletou, umývadlom a sprchovým kútom. "Cubito je inteligentnejší, komlexnejší spôsob, ako navrhovať a realizovať náš priestor na žitie," hovorí David Wex z Urban Capital.

TORONTO/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti