Zaujímavosti

Najlepšia rodinná dovolenka na Slovensku? Navštívte Villu Betulu na Liptove

Kamsi_cz1.jpg

Tie najkvalitnejšie služby v krásnej prírode našej krajiny.

Prečo by mala byť kvalitná a dobrá dovolenka len doménou zahraničia? Toto všetko spolu s atrakciami, dobrým jedlom, krásnou prírodou a vyžitím sa pre malých aj veľkých nájdete so zlavy.markiza.sk na Liptove. Villa Betula Rezort je tým známa. O tom čo ponúkajú, čím sú výnimoční a prečo k nim zavítať sme sa rozprávali s Jiřím Kolínskym.

Pre aký typ zákazníkov je určený váš rezort?

Stredisko Villa Betula Rezort*** sme založili pred 15 rokmi ako príjemnú, zelenú oddychovú zónu so štýlovým penziónom a reštauráciou v prekrásnom prírodnom prostredí pod vrcholmi Západných Tatier a Chočských vrchov. Spočiatku sme ho špecificky neorientovali na žiadnu klientelu. Rokmi sa však k nám začali vracať najmä rodiny s deťmi a tak sme tu postupne začali vytvárať čo možno najkvalitnejšie podmienky pre rodinnú dovolenku. Vybudovali sme najväčšie exteriérové detské ihrisko na Liptove Babyland, konský ranč, tréningový golfový areál, zvieraciu farmu či lyžiarsky svah s detským vlekom a mnoho ďalších športovísk.

Navyše sme si zaobstarali veľkoplošný stan so zastrešeným koncertným pódiom a rozšírili sme ubytovanie o moderné mobilné domy, karavan či kompletne vybavené stany. Takže v súčasnosti nás okrem rodičov a starých rodičov s deťmi navštevujú aj mladí ľudia, ktorí majú radi aktívny odpočinok v prírode, a taktiež rôzne firmy, ktoré majú na takmer 12-hektárovom areáli dostatok priestoru pre svoje teambuildingové aktivity alebo školenia.


Na aké atrakcie sa môžu návštevníci tešiť?

Dominantou našej destinácie je jednoznačne detské ihrisko pod holým nebom. Chýbať na ňom nemôžu animátorky, ktoré sa počas hlavných sezón starajú o pestrý animačný program. Deti tu nájdu gigantickú preliezačku Tarantulu, terénnu dráhu so šliapacími autíčkami, dva nafukovacie hrady, biobazén pre plavcov aj neplavcov, množstvo trampolín, hojdačiek, drevených preliezačiek, detskú lanovku, šmykľavky, pieskoviská, záhradné domčeky a mnohé ďalšie zábavky.

O niekoľko týždňov k nim pribudne obrovský živý katapult, detský fontánový svet a taktiež lanový lezecký labyrint pre viac ako 100 detí. Popritom dokončujeme novú zábavnú detskú halu s trojetážovým preliezkovým systémom na ploche približne 400 m². Otvoríme ju pravdepodobne už v apríli. A to sme ešte nespomínali jazdy na koňoch alebo poníkoch, jazdy na historickom koči s konským záprahom, prírodnú pláž pri Liptovskej Mare, možnosť vyskúšať motorový čln, vodné skútre, vodné lyže, towed-tubing či aquazorbing a v zime zase snowtubingovú dráhu či open-air klzisko.


Čo všetko ponúkate?

Popri desiatkach atrakcií pre veľkých aj malých, ktoré naši návštevníci môžu naozaj vyskúšať na jednom mieste, je veľkou výhodou dobrá poloha nášho strediska na križovatke turistických a cykloturistických trás. Navyše vedľa penziónu máme trávnatý kemping s komplexným zázemím pre karavanistov alebo trampov. Dá sa tu teda vyspať aj pod širákom a v lete robiť grilovačky alebo opekať na otvorenom ohni.

Jednou z vlajkových lodí nášho servisu je reštaurácia s dvomi letnými terasami a profesionálnym someliérom. Hosťom sa snažíme ponúkať ozajstnú zážitkovú gastronómiu, pričom v kuchyni spájame liptovské a slovenské tradície s exotickou modernou. A chýbať nemôže ani špičkové víno.


Prečo by mali návštevníci prísť práve k vám?

Aby sa presvedčili, že aj na Slovensku existuje dovolenková destinácia, kde je absolútne všetko prispôsobené a priateľská k deťom, rodinám a zvieratkám. Aby vyskúšali úroveň našich služieb a rodinný prístup nášho personálu ku klientom. A aby si spoločne s tými, ktorých majú najradšej, skutočne oddýchli. Všetci a spolu. Nevymysleli sme nič nové. Len sa úprimne a poctivo snažíme ponúknuť turistom na Liptove špičkovú úroveň servisu, ktorú poznajú z podobných podhorských destinácií v Rakúsku, Nemecku či Švajčiarsku s dlhou tradíciou.


Čím je Liptov podľa vás výnimočný?

Tým, čo ponúka. V žiadnom inom regióne na Slovensku nenájdete toľko príležitostí na aktívny alebo pasívny odpočinok na takom malom priestore. Či už sú to vysoké hory, termálne pramene, aquaparky, jaskyne, moderné bikeparky, ale aj lyžiarske strediská, rôzne zábavné a adrenalínové športoviská, úžasná vodná priehrada s kempmi, typická kuchyňa, kultúra. A všadeprítomná príroda, ktorá je balzamom na každú vystresovanú a unavenú dušu.

Hrajte spolu so zlavy.markiza.sk o víkendový pobyt pre dvoch dospelých a dve deti do 12 rokov v rodinnom rezorte Villa Betula na Liptove tu.

BRATISLAVA/A.Leitmannova

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.