Zaujímavosti

Posielala SMS so smajlíkmi. Draho za to zaplatí

Žena s mobilom
Žena s mobilom Zdroj: Shutterstock.com

Kaderníčka Paula Cochrane netušila, že jej operátor účtuje za každého smajlíka jednu libru.

Platí si neobmedzený paušál a zrazu šok. Kaderníčke z britského mesta North Lanarkshire prišiel účet na neuveriteľných 1600 eur. Posielala totiž veľké množstvo smajlíkov, ktoré nie sú zahrnuté v jej neobmedzenom 41-eurovom paušále.

Paula Cochrane netušila, že jej operátor účtuje za každého smajlíka jednu libru (1,34 eura). Keď sa sťažovala, operátor jej ponúkol iba zľavu 134 eur. Paula je totiž jedna z mnohých užívateľov mobilných telefónov, ktoré SMS správy so smajlíkom automaticky menia na MMS.

Zákazníčka sa cíti urazená a okradnutá. Operátor jej z účtu stiahol viac ako 1600 eur

„Zúrim. Nikdy som o takom prípade nepočula a mobilné telefóny využívam roky," sťažuje sa Paula. „Ešte aj zamestnanci v miestnej predajni boli šokovaní, keď som im povedala, čo sa stalo. Nevedeli, že to takto funguje," dodala.

Zákazníčka sa cíti urazená a okradnutá. Operátor jej z účtu stiahol viac ako 1600 eur. Kaderníčka tvrdí, že keď jej dorazil účet za november vo výške viac ako 130 eur, vôbec to neriešila.

Od operátora sa však dozvedela, že jej účty za december a január presahujú výšku 1200 eur a vo februári už prevýšila dve stovky. Až vtedy sa dozvedela, že správy s tváričkami odosiela ako MMS správy.

Podľa operátora existuje viacero faktorov, ktoré môžu zapríčiniť spoplatnenie správ so smajlíkmi. Závisí to od nastavení, ale aj od značky a typu mobilného telefónu. Paula používala tváričky od výrobcu, telefón ich preto rozosielal ako multimediálne správy.

Kaderníčka však nie je jediná, ktorej sa niečo také stalo. Na internete pribúdajú sťažnosti od ľudí, ktorým tiež operátor zaslal šialene vysoké faktúry práve pre používanie smajlíkov.

NORTH LANARKSHIRE/DAILYMAIL.co.uk, pt

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti