Zaujímavosti

Intímne snímky bez cenzúry. Prvý nádych detí po pôrode

christian-berthelot-caesar-9.jpg
Zdroj: Christian Bertelot

Fotograf si je vedomý, že pre mnohých ľudí nebude pohľad na surové snímky pôrodu príjemný.

Surové a pritom krásne snímky len 20 sekúnd po narodení dieťaťa. Francúzsky fotograf Christian Bertelot zachytil zrod života človeka, jeho prvý nádych a prvý kontakt s matkou po cisárskom reze. Umelec (38) sa do fotografovania pustil šesť mesiacov po tom, čo sa mu narodil syn.

Intímnemu fotografovaniu predchádzali dlhé debaty s doktormi, pôrodnými asistentkami a budúcimi mamičkami. Pol roka zháňal všetky potrebné povolenia a sám absolvoval niekoľko sedení u psychológa. Chcel byť dokonale pripravený na to, čo všetko sa môže stať v pôrodnici.


Možno práve vďaka poctivej a dlhej príprave sú snímky "odsúdené" na úspech. „Všetko išlo veľmi rýchlo. Bál som sa, že by som mohol odpadnúť alebo by som pri toľkých emóciách jednoducho zabudol vytiahnuť fotoaparát," povedal Christian.

Chrisitan priznal, že od momentu, kedy dokončil tento projekt, sa na svet pozerá inými očami. „Zistil som, že narodenie dieťaťa nie je žiadna bežná vec. Pôrod môže byť stále veľmi nebezpečný," dodal pre britský denník DailyMail.

Francúz si je vedomý, že pre mnohých ľudí nebude pohľad na surové snímky pôrodu príjemný: „Viem, že niektorí si doslova pomyslia, že je to nechutné. No takto vyzerá zrod života bez cenzúry." Fotky môžete vidieť na výstave v Paríži.


PARÍŽ/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.