Zaujímavosti

Investoval 10 dolárov. Po dvoch rokoch má jeho firma obrovskú hodnotu

Prírodná medicína (ilustračná fotografia)
Prírodná medicína (ilustračná fotografia) Zdroj: Shutterstock.com

Jeho nápad vytvoriť prírodnú kozmetiku s liečivými účinkami vznikol počas vyučovania.

Desať dolárov. Presne toľko investoval pred dvoma rokmi učiteľ z Rwandy do začiatku svojho podnikania. Spoločnosť, ktorú Cephas Nshimuymuremyi založil, dnes dosahuje hodnotu približne 30-tisíc dolárov (26 500 eur) a zamestnáva 12 ľudí.

„Za desať dolárov som kúpil prázdnu nádobu, v ktorej som svoj produkt umiestnil na trh," povedal Cephas. Jeho nápad vytvoriť prírodnú kozmetiku s liečivými účinkami vznikol v čase, keď svojich žiakov učil, ako aplikovať vedomosti do praxe.

„Vyučoval som chémiu a ukazoval som žiakom, ako môžu testovať rastliny a vypočítať ich schopnosť zabiť baktérie," vysvetlil mladý podnikateľ, ktorý rozbehol vlastný biznis s cieľom doplniť svoje príjmy z učenia.

Začnite v malom a využite svoje schopnosti

Nemyslite si, že potrebujete obrovský kapitál. Začnite v malom, využite svoje poznatky a prostredie, ktoré máte v okolí. Cephas sa rozhodol využiť rastliny používané v tradičnej medicíne vo vede. Jeho cieľom je vynájsť liek proti niektorým kožným chorobám, ktoré sa v Afrike šíria.

Bylinky pestuje Cephasova firma v botanickej záhrade. Potom ich vysuľia a vytvoria z nich mydlo, alebo želé. „Produkty pomáhajú pokožke pri zjemňovaní a chránia pred baktériami," tvrdí podnikateľ.

Nové podnikanie so sebou prináša aj ťažkosti. Cephas mal najväčší problém s reklamou, pretože so svojim produktom musel osloviť ľudí bez peňazí na reklamu. Ďalším obrovským výdavkom boli obaly, v ktorých sa jeho produkty predávajú. „V našej krajine sa nevyrábajú, musíme ich dovážať z Ugandy," prezradil.

KIGALI/CNN.com, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti