Zaujímavosti

Poslali mimozemšťania na Zem semená nového života?

Mikroorganizmus
Mikroorganizmus Zdroj: University of Buckingham

Vedci objavili maličký kovový mikroorganizmus, ktorý nie je väčší ako šírka ľudského vlasu.

Vedci z Veľkej Británie objavili maličký kovový okrúhly objekt a podľa nich ide o mikroorganizmus, ktorý úmyselne poslali na Zem mimozemšťania, aby tu vytvoril život. Nenechajte sa oklamať veľkosťou objektu na fotografii. Ide o mikroskopický záber, na ktorom môže objekt pôsobiť ako planéta. V skutočnosti však nie je väčší ako šírka ľudského vlasu.

Teória tvrdí, že sa život šíri vesmírom kométami a meteoritmi

Buckinghamská univerzita informuje, že miniatúrnu kovovú guľôčku objavil astrobiológ Milton Wainwright spolu s tímom výskumníkov, ktorí skúmali prach z ľudskej stratosféry.

„Jedna z teórií je, že ju na Zem vyslala neznáma civilizácia v snahe zasiať na planétu nový život," tvrdí astrobiológ Wainwright. Táto teória pochádza od držiteľa Nobelovej ceny Francisa Cricka. „Môže sa to zdať ako sci-fi zvané priama panspermia a asi by ju nikto nebral vážne, keby nepochádzala od držiteľa Nobelovej ceny," prezradil Wainwright.

Ide o teóriu, ktorá naznačuje, ako sa môže šíriť život naprieč vesmírom. Tvrdí, že sa život prepravuje kométami a meteoritmi. V roku 1973 ju vyslovil molekulárny biológ Francis Crick, ktorý stojí aj za objavením DNA.

O štyri desaťročia tím astrobiológov objavil fosílie s biologickými vlastnosťami. Boli na meteorite, ktorý dopadol na Srí Lanke. Samozrejme, kontroverzné tvrdenia sa stretli aj so skeptickými reakciami zo strany vedcov.

BUCKINGHAM/HUFFINGTONPOST.co.uk, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.