Zaujímavosti

Zažite africké safari na vlastnej koži

Safarikemp se zvířaty _Tomáš Hajnyš menší.jpg

Užite si dovolenku plnú zážitkov v africkom štýle.

Množstvo exotických a divých zvierat, atrakcií, vzdelávacích a zábavných programov. Ak chcete sebe aj svojim deťom urobiť radosť a zažiť niečo, čo ste doteraz nemali možnosť, so zlavy.markiza.sk sa vyberte na safari. A nemusíte nikam letieť ani ísť ďaleko. O ZOO Dvůr Králové sme sa rozprávali s Janou Myslivečkovou.

Čo si máme predstaviť pod názvom ZOO Safari?

ZOO Dvůr Králové chová najväčšiu kolekciu afrických zvierat v Európe. Od jari do jesene sa návštevníkom otvárajú unikátne panoramatické pohľady na desiatky živočíšnych druhov bez optických bariér. Exotické prostredie o rozlohe 60 hektárov pozýva návštevníkov do sveta divokých zvierat, ktorých život verne napodobňujúci prirodzené biotopy, môže byť vnímaný všetkými zmyslami ako na africkej savane.


Čo všetko svojim zákazníkom ponúkate?

V Královédvorskej zoo je komfortne postarané nielen o zvieratá. Súčasťou návštevy je možnosť ubytovania priamo v areáli a to buď v štvorhviezdičkovom Hoteli Safari alebo štýlových bungalovoch Safari Kempu. Príjemným spestrením sú aj radovánky v najväčšom lanovom ihrisku pre deti a dospelých v rámci českých zoo. Pre tých, ktorí chcú ešte viac je pripravený rad zážitkových a vzdelávacích programov.


Pre školské návštevy a detské kolektívy je pripravených mnoho zaujímavostí a vzdelávacích programov, kde sa deti vďaka zoolektorom dozvedia veľa o zvieratách a dokonca si môžu niektoré aj pohladiť.


Zážitkové programy:

Ošetrovateľom v zoo- ak si chcete vyskúšať prácu v zoo, pohladiť si lemura, žirafu, nakŕmiť tigra alebo krokodíla. Môžete sa stať ošetrovateľom na jeden deň.

Zoo zadnými vrátkami- uvidíte zákulisie zoo, ako to vyzerá tam, kde bežne návštevníci nemôžu.

Sprievodca po zoo- keď ste zvedavý a túžite sa toho dozvedieť čo najviac, môžete si vybrať sprievodcu na celý deň.


Offroad safari- chcete prežiť ozajstnú prechádzku v safari s komentovanou prehliadkou? Je k dispozícii džíp so sprievodcom.

Večerní safari- objavte kúzlo afrického súmraku. Zažijete atmosféru podvečernej jazdy Afrika Expressom medzi veľkými stádami zvierat. Budete pozorovať nosorožce, zebry, žirafy, antilopy v žiare zapadajúceho slnka. Stretnete sa s levmi a gepardmi v šere nadchádzajúcej noci.


Ako to u vás vyzerá? Koľko máte zvierat?

Unikátnu chovateľskú úspešnosť zoo dokladá nielen celosvetovo najväčšie chované stádo žiráf v zajatí a počet narodených žirafích mláďat (viac ako 160), ale aj dlhodobý chov nosorožcov- v súčasnej dobe je možné vo výbehu vidieť vedľa seba všetky tri druhy afrických nosorožcov. Raritou je určite jediný nosorožec biely severný v Európe. Výnimočnosť ZOO Dvůr Králové nespočíva iba v druhovej rozmanitosti zvierat, ale aj v spôsobe, akým sú návštevníkom prezentované.


Majú návštevníci k niektorým z nich aj prístup?

V královédvorskej záhrade sa okrem klasickej časti zoo môžu turisti vydať na skutočné safari, kde podobne ako v národných parkoch v Afrike, nie sú medzi zvieratami a ľuďmi zábrany. Novinkou roku 2015 bude aj safari s levmi. Safari v Dvore Králové nad Labem si môžete vychutnať šesťkrát inak. Za bieleho dňa Mzungu Safari- peši, Safaribusom, Afrika Expressom alebo vlastným autom, pri súmraku v rámci Večerného safari a po novom aj vo výške korún stromov- lanovkou Katika Miti.

V klasickej časti zoo sú stovky fascinujúcich živočíchov v mnohých pavilónoch. K najobľúbenejším patria tropické, Vodný svet s kolekciou jedovatá Afrika, Vtáčí svet s voľne lietajúcimi vtákmi. Unikátna galéria Pravek očami Zdeňka Buriana a expozícia Josefa Vágnera Veľké africké transporty nájdu návštevníci na prízemí Neumannovej vily. Zoo je otvorená 365 dní v roku, vždy od deviatej ráno.


Afriku na vlastnej koži môžete zažiť so zlavy.markiza.sk. Nenechajte si to ujsť a vyhrajte pobyt pre dve osoby na tri dni. Súťažte tu.

DVUR KRÁLOVÉ/PR ČLÁNOK, A. Leitmannova

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.