Zaujímavosti

Facebook pripravuje aplikácie pre virtuálnu realitu

Mark Zuckerberg
Zdroj: TASR

Mark Zuckerberg v nej vidí príležitosti na poli počítačových hier, komunikácie, výučby a medicíny.

Facebook sa s verejnosťou podelil o víziu virtuálnej reality. Vo štvrtok predstavil verziu aplikácií pre virtuálnu realitu. Stalo sa tak necelý rok potom, ako Facebook uzatvoril projekt Oculus VR a prišiel s inovatívnou verziou Oculus Rift.

„Myslíme si, že virtuálna realita je vážne super. Pracujeme na aplikáciách pre virtuálnu realitu," povedal produktový riaditeľ Facebooku Chris Cox.

„Keď si virtuálnu realitu vyskúšate, pochopíte, že sa pozeráte do budúcnosti. A to je naozaj skvelé," vyjadril sa Cox v rozhovore. Facebook však nezverejnil veľa detailov ohľadom týchto aplikácií. Vieme však, ako by mali fungovať a ako by mali vyzerať.

„Čaká nás ešte dlhá cesta, kým budú prístroje pre virtuálnu realitu bežne používané," dodal Cox. Vývoj aplikácií je pre Facebook logickým krokom. Mark Zuckerberg v ňom vidí príležitosť na poli počítačových hier, komunikácie, medicíny, ale aj výučby.

„Virtuálna realita bola kedysi snom sci-fi. Kedysi bol však podobným snom internet, počítače či smartfóny," napísal Zuckerberg vo svojom blogu. Facebook sa však nebráni ani zábavnému potenciálu virtuálnej reality.

MENLO PARK/CNET.com, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.