Zaujímavosti

Jack je najmladší pacient na svete, ktorý trpí rakovinou semenníkov

73bb5436-7607-4763-8bbe-c480e930c803.jpg
Zdroj: basingstokeobserver.co.uk

Problémy si všimol v septembri minulého roka. Pri futbale utrpel ranu do rozkroku.

Iba 9-ročný chlapec bojuje o život po tom, čo mu diagnostikovali rakovinu semenníkov. Lekári tvrdia, že je najmladším pacientom na svete, ktorý čelí tejto chorobe. Jackovi Bristowovi už stihli odstrániť pravý semenník a po chemoterapii mu začali vypadávať vlasy.

Problémy si všimol v septembri minulého roka. Pri futbale utrpel ranu do rozkroku. Lekári mu odporučili užiť známu ružovú tabletku proti bolesti. Po niekoľkých týždňoch ho však už museli previesť do nemocnice v britskom meste Basingstokene.

Zdroj: basingstokeobserver.co.uk

Tam mu špecialisti po viacerých vyšetreniach 10. decembra diagnostikovali rakovinu. Ochorenie zväčša zasiahne mužov, ktorí sú štyrikrát starší ako je Jack. „Vedeli sme, že táto choroba existuje, no keď sa to začalo priamo týkať vás, zrazu z toho bola najhoršia nočná mora," priznal otec Dan pre denník DailyMail.

Lekári tvrdia rodičom, že malý bojovník má až 95 % šancu na prežitie. Po tom, čo si rodičia vypočuli tie najhoršie správy, sa rozhodli vytvoriť kampaň. Dobrí ľudia tak do konca januára vyzbierali viac ako 1 800 libier (približne 2 400 eur). Všetky peniaze putovali na oddelenie, kde sa lieči aj malý Jack.
LONDÝN/DailyMail

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti