Zaujímavosti

Len 15-ročná má plat, o akom len snívate. Čo robí?

mogul_mintz1a.jpg
Zdroj: NY Post

Firmu študentky už teraz môžeme označiť za úspešnú. Zamestnáva 75 žien.

Noa Mintz má 15 rokov a namiesto randenia a skúšania si nových módnych výstrelkov sa stará o chod vlastnej firmy Nannies by Noa. V čom môže tak mladé dievča podnikať? Jej firma ponúka opatrovateľské služby v New Yorku a Hamptone.

Firmu študentky už teraz môžeme označiť za úspešnú. Zamestnáva totiž 75 pestúnok a vyše 190 klientov pravidelne vyhľadáva jej služby. Opatrovateľky v Noaninej firme zarábajú okolo 50 až 80-tisíc dolárov (približne 44 až 77-tisíc eur) ročne.

Ak nezarátame plat pestúnok, výnos jej firmy sa odhadom pohybuje okolo 675-tisíc dolárov (okolo 593-tisíc eur) ročne, čo je naozaj pekná suma peňazí. Noa má však oveľa väčšie ambície. Zarábať by chcela milióny.

Zdroj: NY Post

„Je šialené, keď vidím, koľkým ľuďom som už dala prácu. Je to skvelý pocit," povedala Noa v rozhovore pre portál NY Post. Firmu rozbehla za pomoci jej otca, keď mala 13 rokov.

„Nemohol som tomu uveriť, že som si objednal služby vo firme, ktorú riadilo len 13-ročné dievča," povedal jeden z jej verných klientov. Nannies by Noa vyhľadávajú skúsené opatrovateľky, ktoré túto prácu robia už dlhé roky. Aj to je znak toho, že tínedžerka ma vrodené podnikateľské schopnosti.

Ak poznáte niekoho, kto si v New Yorku chce objednať opatrovateľku z firmy Nannies by Noa, Noa si na hodinu účtuje 5 dolárov (4,40 eur).

Zdroj: NY Post

NEW YORK/NY Post, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti