Zaujímavosti

Trápenie 4-ročného chlapca. Nikto mu nevie pomôcť

25FE08EC00000578-2965272-Verdant_s_father_Dilip_said_he_is_terrified_his_son_s_foot_will_-a-6_1424720828048.jpg
Zdroj: YouTube

Zdravé deti sa mu smejú, že nevie behať ani hrať futbal. Lekári si nad ním lámu hlavy.

Lekári si lámu hlavy. Nemajú potuchy, ako pomôcť 4-ročnému indickému chlapcovi. Chlapcove chodidlo na pravej nohe meria 28 centimetrov a váži okolo 5,4 kíl, čo by sme mohli prirovnať k vrecu zemiakov alebo k bowlingovej guli.

Verdant Joshi (4) sa narodil v západnej Indii v meste Gujarat. Od malička šikanujú. Zdravé deti sa mu smejú, že nevie behať ani hrať futbal. Kým niektorí lekári sa domnievajú, že by mu mali nohu amputovať, iní to absolútne zamietajú. Podľa nich by mu amputácia mohla ohroziť život.

Verdantov otec už prepadá zúfalstvu a zháňa odborníka, ktorý by synovi naozaj pomohol. Spolu s manželkou navštívili počas štyroch rokov stovku lekárov. Všetci boli z malého Verdanta zmätení.

Zdroj: YouTube

„Deti sa mi smejú, že neviem rýchlo behať," povedal Verdant pre britský portál DailyMail. Podľa odborníkov je pravdepodobné, že sa jeho noha bude stále zväčšovať. Chlapec necíti žiadnu bolesť a chodiť vie aj bez cudzej pomoci. Trápia ho však posmešky.

Verdantova mama tvrdí, že počas tehotenstva nevedela o žiadnych komplikáciách. No chlapček mal väčšie chodilo už pri narodení. „Keby som vedela, ako bude trpieť, radšej by som prerušila tehotenstvo," uviedla matka chlapca.

Cudzí ľudia sa chlapca boja a niektorí naňho ukazujú aj prstom. Pre rodinu je ťažké nájsť pre syna vhodnú obuv, preto mu topánky šije na mieru obuvník. Rodičia dúfajú, že po medializácii ich príbehu sa nájde niekto, kto im pomôže a konečne sa im uľaví.

Zdroj: YouTube

Zdroj: YouTube

https://www.youtube.com/watch?v=ZxwKKqmlY10


GUJARAT/DailyMail, zv

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti