Zaujímavosti

Záhada farby šiat, ktoré rozhádali celý svet, je objasnená

zahada.jpg

Aj originál šiat z obchodu a aj majiteľka šiat z fotky potvrdzujú ich farbu.

Takmer sa prestala zemeguľa točiť, ako sa celý svet dohadoval o farbe týchto šiat. Ešte aj celebrity zabudli na svoje bežné problémy, čo si oblečú na verejnosť a na aký večierok pôjdu. Nehovoriac o tom, že sa akosi zabudlo na vojnové konflikty sa umierajúce deti. Nechápe to ani samotná majiteľka šiat, ktorá nemá nič spoločné s tým, že sa fotografia šiat ocitla na internete. Ako sa tam teda dostali? 


Môže za to aj 21-ročná speváčka Caitlin McNeil zo škótskeho ostrova Colonsay, ktorá ich zavesila na Tumblr. Objavila ich na svadbe svojich priateľov. Mala ich oblečené matka nevesty. Tá poslala fotku dcére s otázkou, či môže obliecť modročierne šaty na svadbu. Nevesta ich ukázala ženíchovi a vtedy sa nedokázali zhodnúť na tom, akú majú vlastne farbu. Obaja ju videli inak. 


Nevesta tak zavesila fotku šiat svojej mamy na Facebook a už sa rozprúdila debata, akú majú vlastne farbu. Niektorí ich vidia ako modročierne, iní ako zlatobiele a iní zase modrohnedé. A aká je teda pravda? "Samozrejme, že sú modročierne," povedala Caitlin, ktorá ich videla naživo oblečené na nevestinej matke. Dôkazom je aj fotografia originálu z obchodu. 

A prečo vnímame farby rozdielne? Pozrite si reportáž Soni Juricovej:


USA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti