Zaujímavosti

Záujem o záhadné šaty enormne vzrástol. Čo plánuje návrhárka?

19 ZAHR Zahadne saty 2.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Rôznofarebné šaty, ktoré rozhádali svet, spôsobili doslova revolúciu.

Stačila jedna otázka - akej farby sú tieto šaty? A masová hystéria bola na svete. Firma, ktorá ich vyrába, z nevídaného záujmu poriadne ryžuje. Záujem o šaty vzrástol o 350 percent.


Na začiatku bola obyčajná fotografia s otázkou - akej farby sú tieto šaty? Modro-čierne alebo bielo-zlaté? A ľudia na celom svete si lámali hlavu. Sociálne siete paralyzovala táto otázka a k horúcej téme sa vyjadrovali aj svetové celebrity. To samozrejme teší výrobcu šiat, ktorý ich vďaka tomu vrátil do predaja.

„Sú naozaj modro-čierne. Vôbec som nečakala taký obrovský záujem médií, keď som fotky zavesila na internet, myslela som si, že dostanem len zopár odpovedí," povedala Michelle Bastock. Dizajnérka má samozrejme ako správna obchodníčka pripravené aj iné farby šiat, takže spokojní budú aj tí, ktorí ich modro-čierne nevideli.

„Všetci chcú modro-čierne, ale kontroverzná bola aj bielo-čierna kombinácia, určite začneme vyrábať aj bielo-zlaté šaty," dodala. Experti síce potvrdili, prečo niekto vidí šaty modro-čierne a druhý bielo-zlaté. Veľkou záhadou však zostáva fakt, že aj jeden a ten istý človek vidí šaty rôznofarebné, len s odstupom času.

Hovorí sa tomu farebná stálosť. Je to, ako keď sa pozriete do slnka. Ráno je veľmi žlté a večer zasa viac červené. To je spôsobené intenzitou denného svetla, slnko má však stále rovnakú farbu.

USA/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti