Zaujímavosti

Jedovatý had vs. obrovský pavúk! Boj o život má nečakaného víťaza

Čierna vdova zaútočila na jedovatého hada
Čierna vdova zaútočila na jedovatého hada Zdroj: YouTube

Had uhynul počas noci. Jeho telo našiel farmár na druhý deň, keď ho už pojedali pavúky.

Moment, ktorý vyráža dych. Dvaja z najväčších predátorov Austrálie bojujú na život a na smrť. Farmár zo štátu Viktória našiel obrovskú čiernu vdovu, ktorej sa podarilo do vzduchu zdvihnúť jedovatého hada.

Farmár ich našiel pod jedným z áut, ktoré rodina využíva. „Neuveriteľné, neviem pochopiť, ako mohol pavúk hada zastaviť a hodiť ho do hniezda," povedal Neale Postlethwaite. Malý had visel vo vzduchu a na ňom sedel obrovský pavúk.

Najväčším prekvapením bolo, že bol had stále nažive. „Myslel som si, že je mŕtvy. Keď som sa k nemu priblížil, had sa pohol. Bol teda ešte stále živý," prezradil farmár. Had, ktorého pavúk ulovil, je veľmi jedovatý. Spôsobuje smrť, neurózu, ale aj odumieranie tkanív.

V tomto prípade však bol v pozícií obete. Had uhynul počas noci. Jeho telo našiel farmár na druhý deň, keď ho už pojedali pavúky. Čierne vdovy vraj rodina na svojom pozemku nachádza celkom často. Konkrétne tento žil na podvozku auta farmárovej manželky. Tá sa vraj od incidentu bojí na aute jazdiť. „Vraj si počká, kým podvozok nevydrhneme," zažartoval farmár.

https://www.youtube.com/watch?v=j6zvCxTC3lk


GOOROC/DAILYMAIL.co.uk, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti