Zaujímavosti

Rekordne rýchla: Mamička (26) porodila šesť detí za tri roky

17_dvojickyweb_jpg_bez_watermarku_1.1.jpg

Tretí pôrod bol už rizikový a lekári sa obávali o jej život.

Život pre rodinu s dvojičkami určite nie je jednoduchý. Viete si ale predstaviť, že by ste namiesto jedného páru dvojčiat mali rovno tri? Pozrite si príbeh rodiny, ktorá sa za priam neuveriteľne krátky čas rekordne rozrástla. Effat a Said pochádzajú z Izraela. Pred necelými troma dňami do ich šesťčlennej rodiny pribudli ďalší dvaja členovia.

"Ďakujem Bohu. Sú obaja zdraví. Teraz mám tri páry dvojčiat, čiže šesť detí," hovorí mama Effat Ammch.

Radosť striedajú obavy

Iba 26-ročná mamička všetkých šesť detí porodila do troch rokov. Tretí pôrod bol preto rizikový a lekári sa obávali o jej život. Otehotnela trikrát s dvojičkami prirodzenou cestou bez akejkoľvek hormonálnej liečby. Je to veľmi vzácne. Podľa lekárov sa podobné prípady stávajú jednej z milióna mamičiek. Radosť mladej dvojice striedajú aj obavy. Pomoc pri starostlivosti o deti prisľúbili priatelia aj rodina, dvojica je napriek tomu presvedčená, že životu v chaose sa na pár rokov nevyhne.


"S pôrodmi som už skončila, nechcem viac detí, je to veľmi stresujúce," hovorí Effat, šesťnásobná matka.

Napokon takou milou ukážkou života s dvojičkami je video Nórskej mamičky. Dostať ich do postele je vraj niekedy hotový celovečerný program. A môžete hádať, kto väčšinou zvíťazí.


IZRAEL/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti