Zaujímavosti

Na Oravu za zážitkami a krásnou prírodou

Aqua Relax 3.JPG

Dolnokubínsky Aqua Relax láka návštevníkov najmä na krištáľovo čistú vodu.

Vyhrajte so zlavy.markiza.sk víkendový vstup do Aqua Relax v Dolnom Kubíne pre tri rodiny. Už najmenšie deti môžu spolu s rodičmi absolvovať školu plávania a tým získať pozitívny vzťah k vode a pohybu. Orava ponúka kopec možností vyžitia. Na to aké sme sa už pýtali riaditeľa Klaster Orava Jozefa Kaščáka.


Čím môže Orava prilákať turistov?

Orava priťahuje po celý rok turistov na krásnu prírodu, šport a relax. V zime dominuje v ponuke najmä lyžovačka; tri najväčšie oravské lyžiarske strediská Roháče - Spálená, Skipark Kubínska hoľa a Ski Zábava Hruštín disponujú špičkovo upravenými traťami pre všetky kategórie lyžiarov a službami, ktoré vyhovejú aj tomu najnáročnejšiemu klientovi.

Od jari do jesene nachádzajú cestu na Oravu výkonnostní aj rekreační športovci, najmä turisti, cykloturisti, milovníci vodných športov aj adrenalínových zážitkov. Okrem prírodných krás a dobre vybavených športovísk má Orava dostatok historických pamiatok, z ktorých sú mnohé zapísané v zozname svetového či slovenského kultúrneho dedičstva.


Pre individuálnych návštevníkov aj rodičov s deťmi poskytuje Orava skvelé možnosti na dovolenku, pestrú ponuku aktivít, podujatí, dobré zázemie ubytovania, chutnú kuchyňu a ďalšie služby.

Vstupenkou pre návštevníkov je regionálna karta zliav Orava Card, ktorá okrem propagácie služieb ponúka výhodné zľavy pri vstupoch na športoviská, do kultúrnych inštitúcií, hotelov, reštaurácií, pizérií a pod.


Čo ponúka ľuďom dolnokubínsky Aqua Relax?

Dolnokubínsky Aqua Relax láka návštevníkov najmä na krištáľovo čistú vodu. Tá je upravovaná spôsobom, ktorý nemá dráždivý účinok na ľudské telo. Aj z tohto dôvodu používa aquapark prívlastok: blízky rodine. Klientom je k dispozícii plavecký bazén, detský bazén, detský kútik, sauna a priestranný vodný svet s kĺzačkami, toboganmi, vírivkami, masážnymi dýzami a divokou riekou. Súčasťou komplexu je moderné fitnes centrum, štýlová reštaurácia, bufet a masážno-rehabilitačné centrum. Do ponuky služieb patria pravidelné hodiny aqua aerobiku, potápačská škola či kurzy plávania pre začiatočníkov aj pokročilých. Bezbariérový vstup do celého areálu je samozrejmosťou.


Na čo sa v Aqua Relaxe môžu najviac tešiť deti?

Už najmenšie deti môžu spolu s rodičmi absolvovať školu plávania a tým získať pozitívny vzťah k vode a pohybu. Následne môžu deti vstúpiť do Aqua clubu alebo do plaveckého oddielu a zdokonaľovať sa v plaveckých štýloch pod dohľadom skúsených trénerov.

V lete je vyhľadávaným miestom zábavy vonkajší Fun park, kde majú deti aj rodičia k dispozícii bazén, horolezeckú stenu, lanový park, preliezačky, pieskovisko, šliapacie káry, nafukovacie atrakcie, môžu si zahrať stolný tenis, volejbal alebo sa občerstviť v bufete.


Kam s ratolesťami môžu rodičia vyraziť? (turistika, možnosti vyžitia)

Oravská kotlina je zo všetkých strán obkolesená horami, na turistiku, vysokohorskú turistiku alebo cykloturistiku je teda ideálnym miestom. Vyskúšať si môžu plavbu tradičnou drevenou plťou, občerstviť sa jedným zo 43 minerálnych prameňov, spoznať našu históriu, kultúru a ľudovú architektúru, navštíviť Oravský zámok, Múzeum oravskej dediny alebo Oravskú galériu, ktorá má jednu expozíciu uprostred Oravskej priehrady. V zime sú ťahákom lyžiarske strediská a svoj okruh priaznivcov majú aj populárne turistické prechody na bežkách.


Je niečo, čo by ste v tomto regióne „vypichli"?

Určite ľudí, ktorí tu žijú uprostred krásnej, ale zároveň drsnej prírody. Už naši predkovia vytvorili nádherné stavby, sformovali osobitú kultúru, nárečie, zvyky a je pekné, že sú stále živé, oslovujú domácich aj návštevníkov regiónu i v súčasnosti. K tradíciám regiónu pripojila súčasná, moderná Orava ponuku kvalitných služieb v cestovnom ruchu.

Aj vďaka srdečnosti oravských ľudí platí, že Oravu oplatí objavovať srdcom.

 

 

 


BRATISLAVA/A.Leitmannova

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti