Zaujímavosti

Nechutné! Choré dievčatko sa stalo terčom internetových vtipov

11056827_10206397108155998_1327620213_n.jpg

Drzí komentátori na sociálnych sieťach sa jej posmievali, no teraz sa vyhovárajú. Vraj nevedeli, že ide o reálneho človeka.

Mariah (2) z amerického Somerville má zriedkavý syndróm, jej chromozómy sa zdvojili. Pacienti s touto poruchou mávajú zhoršené mentálne a pohybové schopnosti. Dievčatko počas krátkeho života bolo už mnohokrát hospitalizované, podľa jej matky je však šťastná.

Viac ako samotná choroba jej život sťažujú ľudia na internete, ktorí vytvárajú rôzne obrázky s malou Mariah. Začalo to vtedy, keď jej matka pridala na sociálnu sieť fotku. Reakcie na seba nenechali dlho čakať, no boli prevažne negatívne. Ľudia ju prirovnávali k strašidlu, démonovi, ale aj diablovi. Jej rodičov to nenechalo chladných a rozhodli sa proti tomu bojovať.

https://www.youtube.com/watch?v=DnFxe7QY33k


,,Ona nie je strašidlo, nie je vymyslená, je reálna a je tu,” prezradila Kyra pre televízny kanál News 2. Pár ľudí sa jej ospravedlnilo, keď zistili, že Mariah trpí genetickou chorobou a že jej fotografia nebola nijako upravená.

,,Bol som jeden z tých, ktorí to zdieľali a smiali sa na tom, pretože som si myslel, že to nie je skutočné. Ospravedlňujem sa vám, ale ak by som bol vami, neprijal by som moje ospravedlnenie,” napísal jeden z mladíkov samotnej Kyre.

Situácia sa otočila a ľudia začali na sociálnych sieťach vyjadrovať malej Mariah podporu. Bola dokonca zriadená zbierka, kde doteraz na jej liečbu vyzbierali vyše 4-tisíc eur.

www.dailydot.com

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.