Zaujímavosti

Nové hodiny od Apple. Čo v nich bude a koľko budú stáť?

Apple Watch
Apple Watch Zdroj: Shutterstock.com

Špeciálna akcia bude v San Franciscu. Do predaja by sa mali dostať v apríli.

Kalifornský gigant Apple už čoskoro predstaví inteligentné hodinky. Apple verí, že sa stane dominantným hráčom na trhu s hodinkami. Podarí sa mu však presvedčiť ľudí, že práve toto zariadenie každý človek potrebuje?

Apple Watch umožní ich užívateľovi kontrolovať e-maily, platiť za tovary a služby v obchode a monitorovať informácie o zdraví. Firma naplánovala špeciálnu akciu v San Franciscu na pondelok 9. marca. Na akcii by mali hodinky oficiálne predstaviť a do predaja by sa mali dostať v apríli.

Inteligentné hodinky prvýkrát predstavil verejnosti šéf spoločnosti Apple Tim Cook v septembri 2014. Apple však musí presvedčiť zákazníkov, že sa bez luxusného zariadenia za 349 dolárov (asi 320 eur) jednoducho nezaobídu.

Veľkou výhodou Apple Watch bude schopnosť využívať funkcie ako fitness tracking, či možnosť platiť prostredníctvom Apple Pay. Spoločnosť povolila niektorým firmám testovať aplikácie, ktoré by sa v hodinkách mali objaviť. Zástupcovia firmy Facebook, ale aj ľudia z BMW strávili v centrálne Apple niekoľko týždňov.

Okolo hodiniek sa už objavili chýry, že ich batéria nevydrží príliš dlho. Hovorí sa, že ich budeme musieť nabíjať každý deň. Podľa niektorých správ sa batéria vybije už po troch-štyroch hodinách aktívneho využívania.


CUPERTINO/TVNOVINY.sk, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.