Zaujímavosti

Sara (21) natočila vlastnú smrť. Takto zomiera 3-krát za mesiac

Sara Brautigam zomiera.
Sara Brautigam zomiera. Zdroj: Profimedia.sk

Mladá Britka trpí vzácnou chorobou. Zomiera až 36-krát ročne.

Mladá iba 21-ročná Britka zomiera kvôli vzácnej chorobe až 36-krát za rok. Vždy na jednu minútu. Lekárom sa, našťastie, Saru, vždy podarilo priviesť k životu. Zatiaľ.

Ako píše Blesk.cz, jej záchvaty začínajú vždy rovnako: srdce jej odrazu začne biť ako o život, vyskočí jej tlak, začne zrýchlene dýchať. Potom sa srdce zastaví a Sara prestane dýchať. V podstate ide o taký menší infarkt.

Potom sa už pri jej lôžku začína boj o život. Celý záchranný tím sa ju snaží oživiť. Britka takýmto spôsobom umiera 36-krát ročne.

Sara prvýkrát "zomrela" ako štvorročná. Lekári jej diagnostikovali vzácne ochorenie, ktoré sa označuje skratkou POTS. Ide o syndróm, ktorý sa prejavuje zrýchleným búšením srdca až 30 úderov za minútu. Ochorenie vzniká sekundárne po niektorých vírových ochoreniach, po pôrode alebo v dospievaní. Niekedy je príčina neznáma.

Sara našťastie dopredu vie, kedy sa jej "smrť" blíži. Býva jej zle od žalúdka a točí sa jej hlava. V tej chvíli musí urobiť jediné - čo najrýchlejšie prísť do nemocnice, kde sa už o ňu personál postará.

https://www.youtube.com/watch?v=IY_PNg-w4BM


LONDÝN/TVNOVINY.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti