Zaujímavosti

Dvadsaťtýždňové bábo poslalo rodičom z bruška radostný odkaz

winston.jpg

Prvýkrát gesto použil Winston Churchill, ktorý chcel týmto V-čkovým znakom naznačiť „víťazstvo".

Ultrazvukové vyšetrenie počasa tehotenstva je pre mnohých rodičov veľká vec. To museli absolvovať aj Parsonovci z Godalmingu. Počas neho sa však na obrazovke zjavila neopakovateľnú úkaz. Ich malý 20-týždňový potomok im ukazoval víťazné "V".

"Nemohla som tomu uveriť, ešte nikdy som nič také nevidela," spomína na udalosť budúca matka Parsonová. Je pre ňu vraj veľmi príjemné mať v bruchu takýto ikonický obraz mieru, keď je okolo nej samá vlna nepokojov.

Zdroj: Profimedia

"Prednedávnom nám zomrel niekto veľmi blízky. Mysleli sme si, že naše dieťa príde do sveta negatívnych udalostí, preto si o to viac vážime toto pokojné gesto," tvrdia budúci rodičia.

Už teraz vedia, že v prípade, že to bude chlapec ho nazvú po Winstonovi Churchilovi. Aj práve s ním sa toto V-čkové gesto spája. Preto už teraz, keď sa k bábätku prihovárajú, volajú ho Winston.

Winston Churchill týmto V-čkovým znakom naznačil „víťazstvo" počas vojny. Neskôr sa však toto gesto vo väčšine krajín zmenilo na znak mieru a inak to nie je ani dnes. Existuje však zopár výnimiek, medzi nimi Austrália a Nový Zéland, kde by ste týmto gestom prejavili ľuďom neúctu a nedostatok rešpektu.


SURREY/Daily Mail, md

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.