Zaujímavosti

Najhorší úraz v dejinách fitnesu! Video len pre odolných

zena2.jpg

Neznáma brunetka si zlomila nohu na bežnom prístroji.

Žena zachytená na videu je dôkazom toho, že nabehnúť do posilňovne a vrhnúť sa hneď na stroje, to nie je len tak. Aj odborníci sa zhodujú, že pri cvičení na mnohých z týchto strojov, nenapodobňujeme bežný pohyb človeka a bez správneho poučenia a zaškolenia sú nebezpečné. Rady od odborníka alebo cvičenie pod dohľadom veru nie je na škodu.

Neznáma brunetka si vyskúšala stroj na posilňovanie nôh. Lenže si naložila príliš veľkú hmotnosť a navyše, keď sa otláčala, tak úplne vystrela nohy, pričom nohy musia byť vždy ohnuté v 90 stupňovom uhle. Následne s vystretými nohami opäť odtlačila záťaž, čo jej ľavá noha nevydržala a doslova sa ohla.

"Toto je extrémny príklad toho, čo by sa mohlo počas cvičenia stať, pokiaľ nie je vykonané správne. Treba to riešiť, pretože mnoho ľudí príde do posilňovne s malými alebo žiadnymi skúsenosťami s tým, ako efektívne a hlavne bezpečne používať stroje. Často vidím ľudí, ako cvičia s príliš veľkou váhou alebo používajú stroje tak, ako sa nemá," hovorí Will Longhurst, fitnes manažér z Londýna. 

https://www.youtube.com/watch?v=mkf7HP2-pr8VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.