Zaujímavosti

Zabudla na ukryté peniaze. Spálila takmer 30-tisíc eur!

peniaze copy.jpg

Chcela si urobiť šálku čaju, zabudla ale, že má v kachliach tisíce eur.

Tridsaťpäťročná Hao Bin sa rozhodla urobiť si čaj. Kanvicu postavila na kachle, škrtla zápalkou a až keď sa rozhorel oheň si spomenula, že do kachlí schovala takmer 30-tisíc eur určených pre svojho manžela Wanga. Z týchto peňazí mal vyplatiť zamestnancov.

Svoju fatálnu chybu si uvedomila až potom, ako šla prihodiť drevo a všimla si už takmer na uhoľ spálené vrece s bankovkami. Žena zo Shaoshanu v čínskej provincii Chu-nan, ich okamžite poliala vodou, ale na záchranu už bolo neskoro.

Hao Bin vzala niektoré obhorené bankovky do banky, aby ich zamenila za nové, ale keďže z každej bola zničená viac ako polovica, odmietli jej ich vymeniť. Jej 39-ročný manžel, ktorý vlastní malú stavebnú firmu a teraz nemôže vyplatiť peniaze zamestnancom vraj svojej žene odpustil. 

"Nemal som peniaze pre zamestnancov, tak som si ich požičal od susedov a rodiny, pretože som im potreboval zaplatiť. Chceli sme ich udržať v bezpečí. Bol to úder a moja žena je zničená. Ale ja som jej odpustil. Nejako to prežijeme," povedal Haoin manžel Wang.

Mnoho Číňanov si schováva peniaze doma z dôvodu nedostatku dôvery k bankám. Niektorí ich majú vo vankúšoch, ponožkách, aby boli v bezpečí pred zlodejmi. V tomto prípade však žiadny zlodej nemusel zaúradovať. 

https://www.youtube.com/watch?v=ydaJj72z7KkČÍNA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti