Zaujímavosti

Unikátna operácia: Dievča si poriadne vytrpelo, teraz je krásna

profimedia-0224783196.jpg
Zdroj: Profimedia.sk

Pod kožu jej museli vložiť štyri silikónové balóny. Doktori do nich vpichovali fyziologický roztok.

Jessica Brett (9) z Veľkej Británie sa narodila s obrovským znamienkom, ktoré jej zaberalo polovicu hlavy. V Británii sa takéto nebezpečné znamienko volá „krtko" a v latinčine sa nazýva Pigmented Melanocytic Nevus. Lekári odporučili školáčkinej rodine, aby jej kožný problém dali odstrániť, inak hrozilo vysoké riziko rakoviny. choroba postihuje len jedno percento populácie.

Ak si však myslíte, že lekári jednoducho znamienko dievčatku vyrezali a spokojne odišla domov, mýlite sa. Operácii predchádzala dlhá šesťmesačná príprava. Lekári potrebovali, aby sa na hlave dievčaťa vytvorilo dostatok novej kože. V Británii išlo o prvú operáciu tohto druhu. Táto kožná choroba je veľmi zriedkavá, trpí ňou len percento populácie.

Zdroj: Profimedia.sk

Pri odstraňovaní rozsiahleho znamienka by doktori nemali starú kožu čím nahradiť. Preto jej chirurgovia počas dvoch zložitých operáciách vsunuli pod kožu štyri silikónové „balóny". Do balónov potom každé dva týždne po dobu šesť mesiacov jemne vpichovali viac ako jeden a pol litra fyziologického roztoku. Tak sa Jessice dostatočne natiahla koža.

Žiačka sa musela so zmenou výzoru najskôr vyrovnať. „Bol to dlhý proces. Ukázala, aká je statočná a silná. Nevšímala si ani zvedavé pohľady na ulici," povedala pre denník DailyMail matka Becky (34).

Prvé tri silikónové balóny jej vložili v júni 2013. Koža však nebola dostatočne natiahnutá, preto jej vložili štvrtý balón v októbri minulého roku. A takto Jessica vyzerá dnes. Koža sa krásne zregenerovala a nikto si na prvý pohľad ani nevšimne, čo všetko musela školáčka podstúpiť.

Zdroj: Profimedia.sk

Zdroj: Profimedia.sk

LONDÝN/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.