Zaujímavosti

Tréner si pomýlil loptu s chlapcom. Dieťa sa otočilo vo vzduchu

2686AC1900000578-0-image-a-4_1426064571683.jpg
Zdroj: YouTube

Podľa futbalovej federácie sú praktiky trénera škandalózne. Matka chlapca sa nesťažuje.

Ruskí prokurátori preverujú šokujúce zábery z futbalového tréningu. Video zachytáva, ako tréner celou silou kopol 7-ročného chlapca. Ten sa po rane otočil vo vzduchu. Tréner sa však bráni, že malého futbalistu len učil správnu techniku kopu.

Valentin Pavlov si počas tréningu zavolal Eugena, aby mu ukázal, ako sa správne kope do lopty. Na záberoch je však zreteľne vidieť, že miesto do lopty, kopol do samotného chlapca. Následne na to poslal vydesené dieťa naspäť hrať. Vyšetrovací výbor teraz prípad podrobne skúma.

„Na záberoch to vyzerá horšie, ako to bolo v skutočnosti. Vôbec som nepoužil takú silu. Trochu som sa ho dotkol a on sa otočil vo vzduchu. Kamera skresľuje, pretože snímala zo zlého uhlu," povedal tréner, ktorý tvrdí, že chlapcovi nechcel ublížiť.

Zdroj: YouTube

Futbalová federácia označila spôsoby trénera za škandalózne. Čo je však pre mnohých zvláštne, matka chlapca sa nesťažuje. „Bola to len súčasť hry. Bola som na tom tréningu a sledovala hru. Syn s Valentinom Pavlovom trénuje už tri roky a nikdy sme s ním nemali problém," povedala Eugenova matka.

Britský portál DailyMail však upozorňuje na to, že v Rusku sú zvyknutí na oveľa prísnejšiu a tvrdšiu výchovu. Často podporujú aj tvrdé praktiky výchovy od učiteľov. Samotný Eugen tvrdí, že ho kopanec nebolel, len to vyzeralo zle na kamere.

Zdá sa vám prístup trénera normálny? 

https://www.youtube.com/watch?v=KZ1SI57mNF4

MOSKVA/DailyMail, zv

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti