Zaujímavosti

V banánoch zo supermarketu našla niečo nevídané

profimedia-0226001504.jpg
Zdroj: Profimedia.sk

Nebezpečný pavúk v banánoch patrí k najjedovatejším na svete.

Maria Layto (43) zo severného Walesu prežila šok, keď v banánoch zo známeho nákupného reťazca našla nebezpečné brazílske pavúky. Matka pripravovala pre svoju dcéru raňajky, keď uvidela v banánoch pavúčie kokóny. Išlo o vajíčka brazílskeho putovného pavúka, ktorý sa do Európy najčastejšie dostane spolu s trsom banánov.

Zdroj: Profimedia.sk

Matka zostala zhrozená keď si uvedomila, že banány boli plné vajíčok. ,,Môj manžel kúpil banány v supermarkete a kým sme sa ich rozhodli jesť, boli v dome celý deň," prezradila Layto. Pavúky, ktorých meno v gréčtine znamená zabijak, sú agresívne a majú najtoxickejší jed na svete. Jedno pohryznutie môže spôsobiť poranenia a dokonca aj smrť. Pavúčie hniezdo mohlo obsahovať až stovky pavúkov.

,,Siri chcela banán, prvý vyzeral naozaj zvláštne, tak som vybrala druhý a vtedy som uvidela obrovský pavučí kokón. Na ostatných bola taktiež pavučina.”

Banánový pavúk je útočný a často napáda aj človeka. V liečbe sa používa nešpecifické sérum, ktoré V Európe nie je dostupné. Tropický pavúk patrí k najjedovatejším na svete a jeho uštipnutie môže byť smrteľné. ,,Keď sa kokón začal otvárať, dala som banány do krabice a položila do mrazničky, pretože som sa dočítala, že len takto ich môžem zabiť.”

Zdroj: Profimedia.sk

V rebríčku najjedovatejších zvierat sa tento pavúk nachádza na 8.mieste. Najaktívnejšie sú najmä v noci a počas dňa sú schované v banánových šupkách. Supermarket sa po sťažnosti matke ospravedlnil a stiahol banány z predaja. Nie je to však ojedinelý prípad a v Európe sa sním stretávame čoraz častejšie.

www.dailymail.co.uk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.