Zaujímavosti

Indka dala ženíchovi na svadbe košom. Nevyrátal tento ľahký príklad

Indická svadba.
Indická svadba. Zdroj: Shutterstock.com

Rodina matematicky menej zdatného ženícha sa snažila nevestu po jej odchode presvedčiť, aby sa vrátila späť.

Rozčarovaná nevesta v jednej indickej dedine odišla zo svojho svadobného obradu po tom, čo sa jej nastávajúcemu manželovi nepodarilo vyriešiť veľmi jednoduchý matematický príklad. Informovala o tom dnes agentúra AP s odvolaním sa na miestnu políciu.

Indka sa nešťastníka spýtala, koľko je 15+6. Odpoveď zrejme šokovala viacerých prítomných: ženích povedal, že 17.

Podľa miestneho policajta sa incident odohral vo štvrtok vo večerných hodinách v dedine Rasúlabád, neďaleko priemyselného mesta Kánpur v severoindickom štáte Uttarpradéš. Rodina matematicky menej zdatného ženícha sa snažila nevestu po jej odchode presvedčiť, aby sa vrátila späť. Ona to však odmietla a ženícha obvinila, že ju klamal o svojom vzdelaní.

„Rodina ženícha nám zatajovala jeho slabé vzdelanie," uviedol nevestin otec a dodal: „Dokonca žiak prvého stupňa základnej školy by poznal odpoveď." Miestna polícia sa po ženíchovom faux-pas postarala o to, aby došlo k vráteniu svadobných darov, ktoré si rodiny vymenili ešte pred obradom.

Minulý mesiac si v indickom štáte Uttarpradéš vzala nevesta namiesto potenciálneho ženícha jedného z hostí po tom, ako jej nastávajúci počas svadobného obradu dostal záchvat a skolaboval.

Ženíchova rodina neveste zatajila, že trpí epilepsiou. Počas toho, ako pacienta viezli záchranári do nemocnice, požiadala Indka jedného zo svadobných hostí, aby ženícha nahradil a následne si ho vzala za muža. Väčšina manželstiev v Indii je vopred dohodnutých rodinami nevesty a ženícha. Okrem výnimočných stretnutí sa páry len málokedy vzájomne spoznajú ešte pred svadbou.

NAÍ DILLÍ/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.